מייק פנס
מייק פנס צילום: רויטרס

סקר חדש בדק מי יהיו המועמדים המובילים של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות במידה וטראמפ יחליט בסופו של דבר לוותר על ההתמודדות.

על פי תוצאות הסקר, שני המועמדים המובילים הם סגן הנשיא לשעבר מייק פנס, ומושל פלורידה רון דה-סנטיס. הסקר גם הראה כי שניהם נמצאים במירוץ צמוד עם שוויון כמעט מוחלט ביניהם.

על פי הסקר של NewsNation/Decision Desk HQ 23 אחוזים מהנשאלים אמרו כי יתמכו במושל פלורידה דה-סנטיס, לעומת 20.5 אחוזים שאמרו כי יתמכו בפנס. נתון מפתיע נוסף הוא כי 57 אחוזים מהנשאלים אמרו כי "טראמפ לא צריך להתמודד שוב לנשיאות" בעוד 35 אחוזים בלבד תמכו בהתמודדות מחודשת של הנשיא לשעבר.

רשת "ניוזמקס" מצטטת את דיק מוריס, יועץ פוליטי שכתב ספר רב מכר בשם "החזרה – הקאמבק הגדול של טראמפ בשנת 2024", שאמר כי הוא שוחח עם טראמפ וברור לו כי הנשיא לשעבר מתכוון להתמודד שוב לנשיאות. "הוא ואני דיברנו לפני יומיים, וברור שהוא מתמודד.

טראמפ עדיין לא יכול להכריז רשמית על התמודדותו כי אז כל ההוצאות של עצרות הבחירות שלו יבואו מתקציב הקמפיין שלו, והוא לא מתכוון לעשות זאת", אמר מוריס. נתון נוסף בסקר החדש מצביע על המשך האכזבה של אזרחי ארה"ב מהנשיא ביידן.

60 אחוזים מהנשאלים אמרו כי ביידן לא צריך להתמודד שוב, 16.1 אמרו כי הם מעדיפים את סגנית הנשיא קמלה האריס כמועמדת המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, ובמקום השלישי ברני סנדרס עם 10.7 אחוזים.