גאולה אבן סער
גאולה אבן סער Photo by Gideon Markowicz/Flash90

העיתונאית גאולה אבן-סער הודיעה הבוקר (ראשון) כי החליטה להתפטר מתפקידה בתאגיד השידור הציבור 'כאן'.

"הבוקר הודעתי לתאגיד השידור הציבורי על התפטרותי. תמיד האמנתי בשידור הציבורי ובמשך 30 שנה שמרתי לו אמונים תוך הקפדה בלתי מתפשרת על מקצועיות למען הצופים", כתבה אבן-סער בחשבון הטוויטר שלה.

אבן סער הוסיפה, "למרבה הצער, לא ניתנה לי האפשרות המקצועית הראויה להמשיך ולעשות זאת. כל אשה היא לא רק הגבר שהיא נשואה לו. שבוע טוב עם התחלות חדשות".

לפני עשרה ימים החליטה ועדת האתיקה של התאגיד לאסור על העיתונאית להגיש את תוכניתה "השבוע" בתקופת בחירות, זאת בשל התמודדות בעלה גדעון סער לכנסת ה-25.

ועדת האתיקה התכנסה בעקבות בקשתה של אילאיל שחר, סגנית מנהל חטיבת החדשות של התאגיד. בנימוקי ועדת האתיקה נכתב בין השאר כי "עולה חשש כבד לניגוד עניינים שיש בו פוטנציאל להפרה מהותית של תקנון ועדת האתיקה של התאגיד".

כמו כן הוסיפו כי "גם בארגוני חדשות מובילים בעולם המערבי קיימת הקפדה בתקופת בחירות למנוע מצב שבו מגיש/ה, שבני זוגם/ן מעורבים במערכת הפוליטית יעסקו בנושאים פוליטיים. זאת ללא קשר לניסיונו/ה המקצועי ולאמינות הגבוהה שהוכיח/ה המגיש/ה במהלך שנות עבודתו/ה".

"חברי הוועדה סבורים כי כדי לשמר את אמון הציבור בשידורי התאגיד, ובהינתן שתאגיד ׳כאן׳ מספק שירות למען הציבור ובמימון הציבור, יש לדבוק בכללי אתיקה מקצועית שהוצגו לעיל", לשון ועדת האתיקה.

    גאולה אבן הודיעה בשידור חי: פורשת מהגשת המהדורה בכאן 11 באדיבות כאן - תאגיד השידור הישראלי