יוסי ברודני
יוסי ברודני צילום: ערוץ 7

מפלגת הבית היהודי בהובלת יו"ר הרשימה יוסי ברודני ויו"ר המפלגה חגית משה מבקשים ממפלגת ימינה ובכיריה - בנט, שקד וכהנא, שלא להשתמש באות ב' בבחירות הקרובות כדי לאפשר לבית היהודי לעשות זאת.

משה כתבה לאנשי ימינה כי בהסכם שנחתם ביניהם ערב הבחירות האחרונות, התחייב בנט להשתמש באות ב' רק לבחירות לכנסת ה-24.

לדברי משה, מפלגת הבית היהודי עתידה להגיש רשימה בבחירות לכנסת ה-25 כאשר האות ב' תזהה את הרשימה, כפי שנהגו בבית היהודי בעבר וכפי שנהגו בבחירות המוניציפאליות האחרונות. על אף הכוונה לרוץ עצמאית, במכתב לא נשללת האפשרות של איחוד בין הבית היהודי לבין מפלגה נוספת.

יוסי ברודני ראש רשימת הבית היהודי-מפד"ל לכנסת ה-25 מסר: "מאות אלפי מצביעי הבית היהודי חוזרים הביתה. האות ב' היא הבית של כולנו ושייכת אך ורק לבית היהודי- מפד"ל. מפלגת הבית היהודי מפד"ל מתכוננת בשיא כוחה להתמודדות לכנסת ה-25 ותהא חברה בממשלה הבאה".

מסקר מנדטים של מעריב ומכון פאנלס פוליטיקס שהתפרסם ביום שישי האחרון, עולה כי מפלגת הרוח הציונית החדשה שהקימו שקד והנדל עוברת לראשונה את אחוז החסימה, אבל בקושי, עם 3.3% בלבד מהקולות. גוש נתניהו מגיע בסקר ל-59 מנדטים - ואם שקד והנדל יחברו אליו אחרי הבחירות, הוא יחצה את רף 61 המנדטים ויהיה לו הרוב הדרוש להקמת ממשלה.

לפי הסקר, הליכוד מקבל 35 מנדטים, ואחריו יש עתיד עם 23 מנדטים. בני גנץ וגדעון סער נחלשים במנדט ועומדים על 11 מנדטים בלבד, הציונות הדתית יציבה על 10, ש"ס יציבה על 8, ויהדות התורה והרשימה המשותפת גם כן ללא שינוי עם 6 מנדטים כל אחת. אחרי הקמת הרוח הציונית של שקד והנדל, ישראל ביתנו ירדה במנדט ל-5, ומפלגת העבודה ירדה ל-4. מרצ ורע"ם נותרו ללא שינוי בקרבת אחוז החסימה עם 4 מנדטים, ואליהם הצטרפה גם הרוח הציונית בתחתית הרשימה עם 4 מנדטים. המפלגה הכלכלית בראשות ירון זליכה (0.9%) והבית היהודי בראשות יוסי ברודני (0%) לא עוברות את אחוז החסימה.

לפי הסקר, הגוש המתנגד לנתניהו, שכולל את יש עתיד, כחול לבן-התקווה החדשה, העבודה, מרצ ורע"ם, מגיע ל-51 מנדטים - 4 מנדטים פחות מהסקר שעבר, שעברו לשקד והנדל