תושבי שדות נגב במחאה מול ישיבת השרים לענייני חקיקה

עשרות תושבי המועצה האזורית 'שדות נגב' מפגינים הבוקר (ראשון) בכניסה לישיבת הממשלה בדרישה לעצור את סיפוח אדמות 'שדות נגב' לנתיבות כדי לאשר את הקמת היישוב החדש 'חנון' בעוטף עזה, סיפוח שנדחה בעקבות הוראה של היועמ"שית.

תמיר עידן, ראש מועצת שדות נגב, אמר: "נלמד את הפוליטיקאים שלנו את מה שהם כנראה שכחו, הבטחות צריך לקיים. מחאתנו צפויה להחריף ולשבש את התנועה בירושלים היום. נמשיך להיאבק עד אשר סיפוח האדמות ייעצר ויקום היישוב החדש - כפי שהובטח לנו".

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, עמית יפרח: "אנו קוראים לממשלת ישראל לאשר ולא לעצור את הקמת הישוב החדש חנון בעוטף עזה. זה הזמן וזה המקום לחזק את אזור עוטף עזה על ידי יישובים חדשים לצד חיזוק נתיבות בצורה מידתית ומדורגת".

"לא ייתכן שלאשר ותמ"ל בנתיבות זה אפשרי בממשלת מעבר ולהקים יישוב באותו האזור לא ניתן באותה החלטה. אנו קוראים לממשלת ישראל- אשרו את הקמת הישוב החדש- זו הציונות האמיתית של ימינו. תושבי עוטף עזה הם לא חלק מקמפיין בחירות. הבטחות צריך לקיים", אמר יפרח.

הייעוץ המשפטי במשרד המשפטים מנע משרת הפנים איילת שקד להעלות לאישור הממשלה את הקמת היישוב חנון בעוטף עזה. שקד ביקשה לקדם את ההחלטה כבר בחודש ינואר, אך נבלמה על ידי שר האוצר אביגדור ליברמן, שדרש לקדם עוד קודם לכן ותמ"ל לעיר נתיבות הסמוכה.

כזכור, לפני כחצי שנה החליט בג"צ לדחות את העתירה שהגישה מועצת שדות נגב נגד ההחלטה להעביר 940 דונם משטחי המועצה לשטחה המוניציפאלי של עיריית נתיבות. בעתירה טענה המועצה כי באופן הליך מינוי הוועדה, נפלו פגמים - מה שהוביל להמלצותיה לאשר סיפוח של 940 דונם משטחי המועצה לעיריית נתיבות.