כתב אישום
כתב אישום צילום: ISTOCK

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אנדריי בורי (23), תושב בית שמש, וזאת לאחר שתקף את בת זוגו לשעבר ושיסף את גרונו של בן זוגה החדש.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מיכל אזולאי, הנאשם, אשר היה מצוי במערכת זוגית כשלוש שנים, נהג במהלכה ובמספר הזדמנויות, להכות את בת זוגו, בין היתר באמצעות סטירות, משיכות בשיער וחניקות, להביע יחס רכושני - כפייתי כלפיה, להתחקות אחר מעשיה ומקומה ולבדוק את התקשרויותיה במכשיר הטלפון הנייד שלה תוך פגיעה בפרטיותה. לאחרונה, לאחר פרידתם של בני הזוג, החלה בת הזוג לשעבר של הנאשם מערכת יחסים זוגית חדשה.

הנאשם, אשר סרב להשלים עם כך, התחקה אחר זהותו של בן זוגה החדש ולפני שבועיים ארב לו, התנפל עליו, שיסף את גרונו וחתך את חזהו. מיד לאחר מכן נמלט מהמקום, הגיע לבית חברו והחליף את בגדיו. עם כניסת שוטרים לבית העמיד פני ישן. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, המתלונן אושפז בבית החולים ועבר ניתוח דחוף.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות הגורמת חבלה של ממש, תקיפה בנסיבות מחמירות, כליאת שוא, פגיעה בפרטיות, חבלה בכוונה מחמירה, החזקת סכין ושיבוש מהלכי משפט.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר נכתב, בין היתר, כי מעשיו החמורים של הנאשם, שורשם אובססיביות חולנית, אשר הביאה אותו להתחקות אחרי המתלוננת ולנקוט כלפיה אלימות מתמשכת, אשר הסלימה לעבר מארב מתוכנן לבן זוגה החדש, לשיסוף גרונו ולחיתוך חזהו בסכין ואף להעלמת בגדיו ואזהרת חברו לבל יספר אודות מעשיו, מלמדים על מסוכנותו הרבה.