ביטוח. אילוסטרציה
ביטוח. אילוסטרציה צילום: FREEPIK

ביטוח אחריות מקצועית הוא קריטי לבעלי מקצוע ובמיוחד בעידן שבו אנו חיים. כיום יותר מתמיד בעלי מקצועות חופשיים נמצאים בחשיפה אדירה לקבל תביעה בגין רשלנות מקצועית.

אז למה כדאי שיהיה לכם פוליסת אחריות מקצועית? ריכזנו בשבילכם את שלושת הסיבות המרכזיות במאמר זה.

סיבה ראשונה – בשביל השקט הנפשי שלכם

התעוררתם שטופי זיעה קרה כי חלמתם שלקוח תבע אתכם ורושש אתכם? אתם לא לבד. לכל בעל עסק עצמאי זה קרה לא פעם. כל מי שעוסק בתחומי המקצועות החופשיים, מי שמספק ייעוץ ובעצם כל מי שמספק שירות מקצועי לאחר שעבר הכשרה מסודרת, מסתכן כיום יותר מתמיד בקבלת תביעת רשלנות מקצועית.

זה לא משנה אם יש מאחוריכם שנים רבות שבהם למדתם, הוכשרתם, התמחיתם וביצעתם עבודה בפועל, טעויות תמיד קורות. לכולנו. גם למי שעוסק בתחום שלו כבר עשרות שנים. מספיק רגע אחד של עייפות, חוסר תשומת לב או טעות אנוש שקרתה לגמרי בתום לב, כדי לגרום לנזקים פיזיים וכלכליים ללקוחות שלנו.

לקוח שנפגע בצורה משמעותית או אפילו לא תואמו איתו ציפיות כראוי, עלול לראות בכך רשלנות מקצועית, ולהגיש נגדכם תביעה על סכום משמעותי שלאו דווקא תוכלו לעמוד בו. אם עצם המחשבה על תביעה כזו מעבירה בכם צמרמורת, דעו שיש מה לעשות כדי ליהנות משקט נפשי - פוליסת אחריות מקצועית שתשמור על עתידכם הכלכלי, עתיד משפחתכם ועתיד עובדיכם ויקיריהם.

סיבה שנייה – בשביל שחברת הביטוח תשלם את הוצאותיכם המשפטיות

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית תוכלו למנוע מעצמכם מצב שאתם מתמוטטים כלכלית בעקבות תביעת רשלנות. הפוליסה מכסה את כל ההוצאות המשפטיות שלכם, לרבות הפיצויים, ואתם תוכלו להמשיך עם פעילותכם העסקית הרגילה.

הביטוח הזה מגן עליכם בפן הכלכלי ומספק לכם רשת הגנה במקרה שלקוח מחליט להגיש נגדכם תביעה. למעשה, חברת הביטוח היא זו שמכסה את ההוצאות המשפטיות שלכם, מ- א' ועד ת': החל מתשלום לעורך דין שייעץ, ייצג ויגן עליכם בבית המשפט ועד לתשלום פיצויים במידה ותידרשו לשלם לתובע.

סיבה שלישית – כדי לענות על מכרזים

מעבר לזה שביטוח אחריות מקצועית מאפשר לכם לעבוד ללא דאגות וללא חשש מפני תביעות, במקרים רבים הוא פשוט נדרש. לעתים קרובות גופים גדולים מפרסמים מכרזים ודורשים מבעלי המקצוע שמתמודדים על המכרז להצהיר על כך שיש בידם ביטוח חבות מקצועית וכמובן גם להציג מסמכים רלבנטיים. מבחינתם זהו תנאי בסיסי והכרחי, ולכן ללא הביטוח פשוט לא תוכלו להתמודד על המכרזים ואתם עלולים להחמיץ הזדמנויות חשובות שיכולות להקפיץ את העסק שלכם לרמה הבאה.

ועכשיו כל מה שנותר לכם הוא רק לרכוש ביטוח אחריות מקצועית

כמובן שמעבר לסיבות שפירטנו במאמר זה ישנן עוד סיבות רבות למה כדאי לעשות ביטוח אחריות מקצועית, והיריעה קצרה מלהכיל את כולן. עם זאת, גם אם שכנענו אתכם שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, אל תמהרו לרכוש פוליסה מבלי לערוך השוואת מחירים ותנאים כמו שצריך. זה המקום לציין שלכל עסק ישנם את הצרכים הייחודיים שלו שצריך לספק להם מענה במסגרת הביטוח, ולכן חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח שמתמחה בתחום שיעזור לכם להתאים כיסוי אופטימלי למה שאתם צריכים.

לתיאום פגישת ייעוץ ופרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום:
https://adifim.co.il/