לימודים
לימודים צילום: freepik

מה מאפיין את תחום מדעי המחשב?

לימודים לקבלת תואר במדעי המחשב נחשבים למורכבים. הם יתאימו לבעלי ראש אנליטי שאוהב לחקור ולהעמיק בדרך להשגת תוצאות. כאלו שלא נבהלים מישיבה ארוכה מול מחשב בעבודת צוות.

הלימודים לתואר נמשכים שלוש שנים ויש מכללות בהן, לבקשת התלמידים, מפצלים את הלימודים לשנה נוספת כדי להפחית מהלחץ הלימודי.

בעלי תואר במדעי המחשב מתמחים בפיתוח תוכנות, מתן פתרונות לבעיות במערכות מחשב ועוד.

מה מאפיין את תחום מנהל עסקים?

לימודים לקבלת תואר במנהל עסקים מתאפיינים בגיוון רב. הם מתאימים לבעלי ראש טוב מחד, אבל כאלה שגם יודעים לשווק ולפתח תקשורת ויכולת ניהול גבוהה.

לימודים לתואר במנהל עסקים נמשכים במרבית מוסדות הלימוד בין שלוש לארבע שנים. בעלי תואר במנהל עסקים מתמחים בניהול עסק כנדרש, ניהול צוותים, שיווק נכון, אסטרטגיות עסקיות, מימון, ניהול מערכות מידע ועוד.

גם לימודים אלו מצריכים ידע חשבונאי וראש אנליטי, אבל הם יתאימו במיוחד לבעלי תקשורת בינאישית טובה ולכאלו שיודעים לקחת אחריות ולבצע משימות כנדרש.

אילו כישורים צריך לתואר במדעי המחשב?

כדי ללמוד לתואר במדעי המחשב חשוב לעבור גם בדיקת התאמה של כישורים ולא רק של יכולות קוגניטיביות. יכול מאוד להיות שמישהו יהיה בעל ראש אנליטי במיוחד, הוא יאהב לחקור ולפתח תוכנות, אבל קשב וריכוז פחות ולכן הוא יתקשה לעמוד במשימות ולהצליח בתחום.

בעלי תואר במדעי המחשב צריכים לשמור על ריכוז גבוה במהלך עבודתם עם רכיבי חומרות מזעריים.

בנוסף, עבודה בתחום זה מצריכה תקשורת בינאישית טובה כדי להצליח לעבוד בצוות. עבודה כזו לא מתאימה לכל אחד ולכן חשוב לבדוק שאתם אכן מתאימים ללימודי תואר במדעי המחשב.

אילו כישורים צריך לתואר במנהל עסקים?

גם לפני לימודי מנהל עסקים כמו בכל תחום אחר, חשוב לעבור מבחן התאמה הבוחן גם את היכולות הקוגניטיביות ללימוד התחומים הנדרשים וגם את מבנה האישיות של המועמד. בצורה כזו תוכלו להיות בטוחים שיש לכם את הכישורים הנדרשים ואתם תצליחו במנהל עסקים.

הכישורים הנדרשים בתחום זה כוללים תקשורת טובה, יכולת אנליטית ללמידת מתמטיקה, סטטיסטיקות ומערכות חשבונאיות. בנוסף נדרשות יכולות ניהול, שיווק, עמידה ביעדים ועוד.

נסכם - איזה תואר עדיף בסופו של דבר?

גם תואר במנהל עסקים וגם תואר במדעי המחשב נחשבים למבוקשים ומשתלמים כלכלית. כדי להחליט בסופו של דבר לאיזה מסלול לפנות, חשוב להתייעץ עם יועץ מקצועי שיבחן את כישוריכם בהתאמה לתחומים המעניינים אתכם. בבחירת מסלול לימודים חשוב לבדוק את מידת ההנאה מהתחום, היכולת הקוגניטיבית להצליח בתחום וכמובן לא לשכוח את הכישורים האישיותיים.