מוסי רז
מוסי רז צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הבחירות במרצ מתחממות ומתקרבות לקראת שלבי ההכרעה, וח"כ מוסי רז מביע היום תמיכה גלויה בזהבה גלאון לראשות המפלגה.

רז אמר בראיון שנתן לפודקאסט אחד מ-120 מבית הפודקאסטים של בשבע וערוץ 7: "זהבה הוכיחה הנהגה שעמדה בראש מרץ שש שנים, היא יודעת להוביל אנשים, יש לה ניסיון מוכח. אינני מזלזל ביאיר גולן, כל הכבוד על מה שעשה בצבא, זה עומד רק לזכותו, אבל אתה צריך להוכיח שאתה יכול להוביל אזרחות, זו מלאכה אחרת לגמרי. גם אני הייתי מפקד בצבא, האמצעים שאתה נוקט חייבים להיות אחרים לגמרי. בלהוביל מפלגה אתה לא יכול לתת פקודות. אני לא רואה שבני גנץ מצליח. הוא התחיל עם שלושים וחמישה מנדטים ועכשיו הוא עם שמונה. זהבה גלאון התחילה עם שלושה ועלתה לשישה. זו עלייה של 100%"

על אבו מאזן אמר רז: "אבו מאזן כתב לפני שלושים שנה עבודה על הכחשת שואה, מאז נוח לימין להתעלם מזה שהוא אומר בכל שנה שזה הפשע הכי גדול בהיסטוריה. הוא גם הדמות לעשות איתה שלום. הוא אולי לא רוצה אותי בתל אביב, אבל הוא משלים עם זה שאהיה שם. להגיד שהוא לא משלים עם זה, זה פשוט הכחשת מציאות".

על שלום עם הפלסטינים: "תפקידנו למצוא, לחפש, לייצר את אלה שאפשר לעשות איתם שלום. ממשלת ישראל בחמישים שנה האחרונות אבל ביתר שאת בעשרים שנה האחרונות, עבדה כל הזמן לדאוג לזה שלא יהיה לנו עם מי לעשות שלום. שלושת הלאווים של חרטום עכשיו אימצה אותה ממשלתנו. בנט אמר: ממשלתי לא תחתום על הסכם שלום. לא היה ראש ממשלה קיצוני כזה בתולדות ישראל. בכל זאת תמכתי בו כי האלטרנטיבה היתה גרועה יותר. בחרתי בין הרע לגרוע יותר. אלא החיים".

על הגעתו לניחום האבלים בקידה סיפר רז: "אני בן אדם. כשאני שומע שבן אדם נהרג בקרב, אני רוצה לבוא למשפחתו. אני התקבלתי מאוד מאוד יפה ע"י אלמנתו של נעם רז ז"ל ביישוב קידה. אחד הבנים העיר איזו הערה לגיטימית לגמרי, לדעתי ממש לא צריך להתרגש מזה. אני חושב שרוב האנשים העריכו את זה שבאתי. וגם אם יש כאלה שבוודאי לא בדעתי ואולי אפילו שונאים אותי זה לא בלט שם. אין לי מושג אם זה מביא לי קולות, כל הניחומי אבלים האלה. אבל אני לא קם בבוקר ושואל את עצמי איך אני אקבל קולות. אני קם בבוקר ושואל את עצמי מה נכון ומוסרי לעשות היום. אני חושב שההתחברות לבני אדם, שזה דבר טבעי אצלי, כשאני רואה שבן אדם באבל אז אני הולך אליו".

על עלייתו של איתמר בן גביר להר הבית כחבר כנסת: "אף אחד לא מונע ממנו לעלות להר הבית. הוא עלה לשם לא פעם ולא פעמיים ולא שלוש. אם הוא רוצה לבקר את האסירים הביטחוניים? בבקשה, יש לו חסינות. אם האסיר מוכן לפגוש אותו כמובן. אותו דבר בבתי חולים. לבקר חולים שרוצים לפגוש אותו".

עקבו אחרי התוכנית בספוטיפיי, גוגל פודקאסט ובאפליקציות הפודקאסט האחרות.