דירות
דירות צילום: pexels

שדרוג מראה ואיכות דירה למכירה מהווה צעד מועיל וחשוב שניתן לבצע בצורה פשוטה באופן יחסי ובהשקעה לא גדולה במיוחד וכך להעלות את ערכו של הנכס לפני המכירה.

ללא ספק, נכס מטופח, אסתטי שנראה נקי, יימכר יותר בקלות ובמהירות בהשוואה לנכס אחר דומה שממוקם באותו האזור, אך הוא לא מתוחזק היטב ונראה מוזנח. לפניכם כמה טיפים מאנשי מקצוע שיסייעו לכם לשדרג את הדירה לפני מכירה.

המטרות והיתרונות בשדרוג של דירה למכירה

כאשר אנחנו עוסקים בנכס למכירה, ללא קשר לסוג הנכס, בין שמדובר בדירות, בתים פרטיים, או משרד למכירה, מה שחשוב ומשנה הוא מראה הנכס וכן התחושה שהנכס יוצר כאשר אתם נכנסים אליו. ישנם רבים שמספרים כי חוו אהבה ממבט ראשון ברגע הראשון שראו את הנכס ומשום כך בחרו לרכוש אותו וישנם רבים אחרים שמעידים כי הייתה להם תחושת בטן עוצמתית שאכן מדובר בנכס בו הם יחושו בבית ולכן החליטו לקנות אותו. את המראה המרשים, העיצוב המשודרג ותחושה של בית אפשר ליצור בקלות באמצעות שדרוג המראה של הנכס שאותו אתם עומדים למכור.

שיפוץ קוסמטי של דירה למכירה

התחרות בענף הנדל"ן ובשוק הנכסים הינה גדולה ולכן ההמלצה והעצה של אנשי המקצוע והמתווכים בתחום ללקוחותיהם הינה כי ככל שהנכס למכירה שלהם ייראה טוב, מטופח ומרשים יותר, כך יגדל הסיכוי למכור אותו במהירות, בקלות ובמחיר המבוקש. בהחלט מומלץ להיעזר ולשכור את שירותיו של מעצב פנים מומחה ובעל ניסיון בתחום נכסים למכירה. בנוסף, אפשר להיעזר בשירותיו של יועץ סטיילינג שעבודתו הינה להעניק ייעוץ מקצועי בנוגע לשדרוג של דירה למכירה במינימום עלויות והשקעה ולהשיג מקסימום עיצוב ומראה. הליווי המקצועי נועד לזהות את הפוטנציאל של הנכס למכירה ולדעת כיצד להבליט את היתרונות שלו והפוטנציאל הזה בפניהם של הלקוחות המתעניינים ברכישה של דירה למכירה.

דגשים חשובים לשדרוג נכס למכירה

במידה והחלטתם למכור את הבית הפרטי או את הדירה שלכם, כדאי לשים דגש על כמה היבטים ונושאים:

  • מחיר - בדקו מהו השווי של הנכס והגיעו להחלטה לגבי הסכום שבו אתם רוצים למכור אותו.
  • תקציב – חשוב לערוך אומדן תקציבי וזאת לצורך שדרוגו של הנכס. זכרו שככל שהנכס למכירה ייראה מטופח וטוב יותר, כך תוכלו למכור אותו במהירות ובמחיר שהינו גבוה יותר.
  • שירותי ייעוץ – רצוי לקבל ייעוץ מסטייליסט שמתמחה בנכסים למכירה וזאת במטרה להבין מהי הדרך והשיטה היעילה והטובה ביותר לשדרוג שלו. הסטייליסט הינו מומחה בתחום ויידע איך להתמודד בצורה נכונה וטובה עם החסרונות והמגרעות של הנכס למכירה וכיצד לנצל ולהפוך אותם ליתרונות.
  • שיטת הפעולה – החליטו לאחר קבלת ליווי וייעוץ מאנשי מקצוע מהי שיטת הפעולה שבה מומלץ לבחור ולנקוט, למשל, האם מומלץ להבליט רק חללים מסוימים בדירה או שמא מוטב להשכיר את שירותיו של גורם מקצועי במטרה לבצע שיפוץ קוסמטי כולל של הנכס.

לסיכום, שיפוץ של דירה לפני מכירה מספק יתרונות רבים, טיפוח ושדרוג המראה של הדירה יאפשר לכם למכור אותה בקלות ובמהירות רבה יותר וכן במחיר יותר גבוה ומשתלם. באמצעות השקעה לא גבוהה ובליווי של אנשי מקצוע, תוכלו לשדרג את המראה והעיצוב של הדירה שאותה אתם מעוניינים, להגדיל את הביקוש עבורה ולמכור אותה במחיר הרצוי.