הנסיך צ'ארלס
הנסיך צ'ארלס צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קרן הצדקה של הנסיך הבריטי צ'ארלס קיבלה תרומה בסך מיליון ליש"ט משני אחיו למחצה של מנהיג ארגון אל קאעידה, אוסמה בן לאדן.

על פי דיווח ב"סאנדיי טיימס" הבריטי, התרומה הועברה לארגון הצדקה של הנסיך צ'ארלס בשנת 2013, שנתיים לאחר שצבא ארה"ב חיסל את בן לאדן.

על פי הדיווח מי שהעבירו את התרומה היו בכר בן לאדן, הפטריארך של המשפחה הסעודית העשירה, ואחיו שפיק, שניהם אחיו למחצה של אוסמה בן לאדן.

ב"סאנדיי טיימס" טוענים כי יועציו הקרובים של הנסיך צ'ארלס דחקו בו לדחות את קבלת התרומה, אולם בסופו של דבר הוחלט לקבל אותה. בבית קלרנס, מעונו הרשמי של הנסיך צ'ארלס, הכחישו את הדיווח כי הנסיך עצמו היא מעורב בקבלת תרומת הענק ממשפחת בן לאדן.

"בוצעו כל בדיקות הנאותות הנחוצות, וההחלטה האם לקבל את הכסף נמצאת בידי חבר הנאמנים של קרן הצדקה. כל ניסיון לאפיין את הדברים בצורה אחרת הוא שקרי", מסר דוברו של הנסיך הבריטי.

שני אחיו למחצה של אוסמה בן לאדן אינם מופיעים ברשימת הסנקציות שהוטלו על תומכי טרור מצד ממשלת ארה"ב, האיחוד האירופי או בריטניה, ועד היום לא נמצאה הוכחה כי הם היו מעורבים בפעילות הטרור שביצע אוסמה בן לאדן.

זו לא הפעם הראשונה שהנסיך צ'ארלס מתמודד עם טענות בקשר למקור התרומות לארגון הצדקה שלו. בחודש שעבר דיווח ה"סאנדיי טיימס" כי הנסיך הבריטי קיבל שקיות ובהן 3 מיליון דולר במזומן מהשייח' חמד בן ג'אסים בן ג'אבר אל ת'אני, ראש ממשלת קטאר לשעבר.