רעייתו של הנשיא זלנסקי
רעייתו של הנשיא זלנסקי צילום: באדיבות חדשות 12

אולנה זלנסקה, אשתו של נשיא אוקראינה, מספרת כי בארצה שמתמודדת כבר חודשים ארוכים עם מלחמה קשה מול רוסיה, מבקשים ללמוד מהחוסן הישראלי.

"ניסיון העבר שלכם מעורר השראה אצל אזרחי אוקראינה", סיפרה בסיום סמינר ראשון מסוגו, שאותו יזמה רעיית הנשיא מיכל הרצוג לשדרוג מערך בריאות הנפש באוקראינה.

בראיון לחדשות 12 אמרה זלנסקה, "כמובן שזה קשה, נראה שזה לא עומד להסתיים בקרוב ועלינו לחשוב טוב על חלוקת המשאבים שלנו. מבחינתי, ואני חושבת שגם מבחינת רוב האוקראינים, זה עוזר שאנחנו מעסיקים את עצמנו. הכי קשה לראות ולשמוע כל יום על קורבנות נוספים. אני כל הזמן שומעת את הביטוי 'חוסן'. כן, זה מעודד אותנו, אבל אנחנו מבינים שיש גם גבול מסוים ל'חוסן'. רק מי שלא מעריך את חייו ואת חיי הסובבים אותו, אינו חושש".

"לא מוגזם לומר שניסיון העבר של ישראל מעורר השראה בקרב אזרחי אוקראינה. אנחנו רואים את העוצמה, הכוח והחוסן של הישראלים במצב הלא פשוט שבו נמצאת ישראל כבר הרבה שנים. החוסן שלכם משמש לנו כדוגמה", הוסיפה.

"אוקראינה נלחמת לא רק עבור עצמה, אלא גם עבור העולם כולו. המשמעות של לשכוח מאוקראינה היא גם לשכוח מעצמכם. האמת שנראה שזה בדיוק מה שהצד התוקף מבקש להשיג, הוא מחכה שכולם יתעייפו, להציף את כולם כל הזמן במידע על בעיות כלכליות ואחרות כדי להשתיק את קולה של אוקראינה", סיכמה רעיית הנשיא האוקראיני.