עידית שלו
עידית שלוצילום: רונן אקרמן

מחקרים מצביעים על עלייה בהתקפי החרדה בשנים האחרונות, ועל כך שנשים ואנשים רבים חיים בצל החרדות באופן יומיומי.

יש מי שמתמודד עם תופעות חמורות המחייבות כלים רפואיים, ויש מי שחש בחרדה בהיקף קטן יותר, אך רבים, לצערינו, מכירים מקרוב את אופי הדאגות ואת תופעות הלווי שהן מביאות איתן

עידית שלו, פסיכותרפיסטית ומנחה ללימודי ימימה, תקיים סדנת זום מיוחדת מחר (שלישי) ותעניק כלים פשוטים וישימים לנשים המתמודדות עם חרדות, ע"פ משנתה של ימימה אביטל ע"ה.

עידית, למה להעלות את הנושא הזה דווקא עכשיו?

"אנחנו נמצאות בשיא ימי בין המצרים, ימי האבל על החורבן. אם בימים רגילים אנחנו משתדלות לעסוק במה שקיים ומטיב איתנו - הרי שבימים אלו אנחנו נדרשות לעסוק דווקא בחוסר, במה שלא שלם ובמה שלא מיטיב. לכן אני רואה חשיבות עליונה לעסוק בחרדות ובדאגות, ולתת כלים שיעזרו לכל אחת להוריד את מפלס החרדה, ולחיות חיים שלוים ורגועים יותר".

מהו הגורם להתפשטות החרדות בשנים האחרונות?

"אני חושבת שמדובר במכלול של סיבות. אולי אנו עדות עדיין להשפעות הקורונה, אולי זו הבדידות שכופה עלינו הטכנולוגיה, אולי אפילו החשיפה המוגברת לתקשורת. מה שבטוח הוא שאני כמטפלת - פוגשת נשים רבות המתמודדות עם חרדות קטנות ובינוניות, כאלה שלא מגיעות לטיפולים פסיכיטארים אבל כן מחפשות מזור לקושי. לימימה יש תשובות בשבילן.

מה החידוש שימימה מביאה לתחום הזה?

"אחד העקרונות הבסיסיים ביותר של ימימה הוא לא להילחם עם התחושות שעולות בנו. אם עלתה בנו חרדה, יש לה תפקיד ללמד אותנו משהו חדש על עצמנו ואם נביט בה נכון, היא יכולה אף לעזור לנו לעלות שלב ולצאת מהמשבר חזקות יותר".

ההשתתפות בסדנה של עידית היא ללא תשלום בהרשמה מראש (לחצו כאן)

"אני מזמינה את כולן להצטרף", מסכמת עידית, "צעירות, מבוגרות, נשואות, רווקות, אמהות צעירות וגם סבתות. כולנו מתמודדות עם קשיים ואני בטוחה שנקבל כלים משמעותיים כבר בסדנה הזו".

הסדנה תתקיים עם עידית ביום שלישי, ה' אב, ההשתתפות הינה ללא תשלום בהרשמה מראש כאן