הרב לבקיבקר
הרב לבקיבקר צילום: חנוך לנער

הטרגדיה שאירעה ביום שישי בקרית מלאכי עדיין מהדהדת בין חסידי חב"ד בארץ ובעולם.

שלום דוב בער ליפש ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בעיר מגוריו, לאחר שחזר ממבצע תפילין ומזיכוי הרבים.

המקרה הקשה הוביל לשיח חינוכי נרחב בחסידות חב"ד בעיקר במוסדות החינוך שבהם למדים בני גילו של שלום דוב בער ז"ל ובכירי אנשי החינוך נאלצו להעניק מענה לשיח שנוצר.

הרב שלום לבקיבקר, משמש כמנהל ישיבת "חנוך לנער" שעל ידי רשת "חנוך לנער" של חב"ד, בשיחה עם ערוץ 7 מספר על התמודדות התלמידים מול הטרגדיה.

"חשוב לזכור, שמאורע מטלטל כזה - עלול לפגוע מאוד בנערים רבים. מעגלי הפגיעה מגוונים, וגם מי שנמצא במעגל מרוחק, עלול לעיתים לקחת את זה בצורה קשה ואף טראומתית", הוא אומר.

בדבריו סיפר כיצד פעלו אנשי המקצוע במוסד החינוכי אותו הוא מנהל, המונה מאות תלמידים בכל הגילאים: "הנחנו את הרבנים ואנשי החינוך ליצור שיח פתוח עם הנוער, בו חשוב מאוד לעשות סדר בעובדות, לאוורר רגשות, לתת מקום לתחושות, גם אם לא מסכימים איתם. לתת מסר אמוני, ולמצוא דברים מעשיים שכרגע ניתן לפעול בהם לעילוי נשמתו ולהבאת הגאולה השלימה".

לדבריו, "בקשנו מהרבנים ומההורים להיות בעירנות יתר בימים הקרובים, ולתת לנערים תחושה שהם כתובת, אם חס וחלילה הם או מישהו מסביבתם נמצאים במצוקה", הוסיף הרב לבקיבקר.

מוסדות חנוך לנער הוקמו בשנת 2003 במטרה להציב תכניות חינוך אלטרנטיביות לנוער החרדי בישראל אשר לא מצא את עצמו בעולם הישיבתי. בין כתלי המוסדות למדים מאות תלמידים המשלבים בלימודם תורה ומקצוע.