שלום דוב בער ליפש ז"ל
שלום דוב בער ליפש ז"ל צילום: באדיבות עדכוני חב"ד

חברי כיתתו של הנער שלום דוב בער ליפש ז"ל בן ה-15, קיבלו על עצמם להניח תפילין ל-14,000 אנשים בשנה הקרובה לזכרו של חברם לכיתה שנהרג בסוף השבוע האחרון בעת שחזר ממבצע תפילין.

כזכור, ביום שישי האחרון, שלום דוב בער ליפש נדרס למוות בכניסה לעיר מגוריו כשחזר ממבצע הנחת תפילין.

מחקירת התאונה עולה כי היא התרחשה בעת שהנער חצה את כביש מספר 3, סמוך לצומת הכניסה לקריית־מלאכי. רכב חולף שעבר במקום פגע בו בעוצמה רבה. כוחות ההצלה שהוזעקו לזירה, ניסו לבצע בנער פעולות החייאה ממושכות, שבסיומן נאלצו לקבוע את מותו.

מנדי שחר, חסיד חב"ד כתב לאחר הפטירה: "לפני בדיוק 4 שנים, הייתי מדריך במחנה קיץ ('קעמפ') בקרית מלאכי. אחד מהחניכים שלי היה ילד חמוד, שקט, עדין, עם התמימות הכי גדולה עלי אדמות. מאלה שעוברים ספסל כדי שהחברים לא יפריעו לו להתפלל מילה במילה מתוך הסידור.. קראו לו שלום דוב-בער ליפש".

"כטבעו של עולם נפרדנו בסוף הקעמפ ומאז לא התראינו. ביום שישי האחרון אני מקבל תמונה שלו עם הכיתוב "הבחור שלום דוב-בער ליפש עליו השלום".. מכונית אכזרית קטפה אותו בדמי ימיו, בדרכו חזור מזיכוי יהודים במצות תפילין".

מייד לאחר הפטירה החלו אלפי אנשים לשתף ברשתות כי יניחו תפילין לעילוי נשמתו. ח"כ איתמר בן גביר כתב: "ביום שישי האחרון סמוך לקריית מלאכי, נהרג הנער שלום דב בער ליפש ז"ל, בשעה שחזר משליחות של הנחת תפילין לעוברים ושבים. כולנו מניחים תפילין לזכרו ולעילוי נשמתו".