יובל כרמי
יובל כרמיצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (שלישי) 39 חודשי מאסר על הפסיכולוג יובל כרמי שהורשע בביצוע עבירות מין בשתי מטופלות שלו. כבר בחודש ינואר כרמי הודה בעבירות המיוחסות לו.

בית המשפט גזר גם פיצויים על כרמי בסך 100 אלף שקל לנפגעת קים אריאל ארד ו-30 אלף שקלים פיצוי לנפגעת הנוספת.

הפרקליטות ביקשה להטיל על כרמי, שרישיונו נשלל, עונש מאסר של שלוש שנים ועשרה חודשים. על פי הפרקליטות, מדובר בנסיבות החמורות ביותר של עבירות יחסי מין בין מטפל למטופל ולכן יש לגזור על כרמי עונש חמור ולקבוע סטנדרט ענישה חדש. כרמי חויב לשלם 100 אלף שקל פיצויים לארד, ו-30 אלף שקל למטופלת השנייה.

"אני מלא חרטה על מה שעשיתי'', אמר כרמי לאחר הקראת גזר הדין. "אני מצטער שפגעתי ומקווה שלא יהיו יותר מטפלים שיפגעו. אין לי מה להגיד על גזר הדין".

קים אריאל ארד שהיתה מטופלת של כרמי ונפגעה ממנו, סיפרה לחדשות 12 אחרי מתן גזר הדין: "הוא ידע מה הדברים שמנתקים אותי, מה הרגעים שבהם אני פחות מצליחה להתנגד בהם. הוא ניצל את זה והוא עשה את זה כשהוא לא הסתכל עליי בכלל. הוא ישב מולי, הוא נגע בי. התנתקתי, פחות נכחתי שם", שיתפה.

"הרגשתי שאני פחות רואה את הסיטואציה מבחוץ. יכול להיות שהוא נוגע בי במקומות כאלה? פקחתי את העיניים וראיתי שאנחנו מתנשקים", תיארה.

עורכות הדין אפרת נחמני-בר ושרון זגגי-פנחס, שייצגו את ארד, אמרו כי "בית המשפט קבע סטנדרטים חדשים לענישה בעבירות של יחסי מין בין מטפל למטופל, ואין ספק כי זה בזכות המאבק העיקש והבלתי מתפשר של קים לאורך כל הדרך על הצדק. שמענו את הנאשם מתנצל לאחר הדיון - זה לעג לרש, לפגיעה שלו בקים אין מחילה".