דונלד טראמפ
דונלד טראמפ צילום: רויטרס

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ הצליח להותיר את תומכיו מבולבלים, כאשר בהצהרה שפרסם ביום שני בערב הכריז כי הוא תומך במועמד "אריק" בבחירות לסנרט במדינת מיזורי.

הבעיה היא שבבחירות ישנם שלושה מועמדים, ושלושתם נושאים את השם הפרטי "אריק".

אחד המועמדים הוא מושל מיזורי לשעבר אריק גרייטנס, השני הוא התובע הכללי אריק שמיט, והמועמד השלישי והפחות מוכר הוא אריק מקלרוי.

בהצהרה שפרסם אמר טראמפ כי "יש בחירות גדולות במדינת מיזורי הגדולה, ועלינו לשלוח אלוף של "הפכו את אמריקה לגדולה שוב" ולוחם אמיתי לסנאט האמריקאי. מישהו שיילחם למען אבטחת גבולות, יושרה בבחירות, עבור הצבא והוותיקים הנפלאים שלנו, יחד עם קשיחות עוצמתית בפשע. אני סומך על האנשים הנפלאים של מיזורי בעניין הזה, שיחליטו בעצמם, בדיוק כפי שהם עשו כשהם נתנו לי ניצחונות מפליגים בבחירות 2016 ולאחר מכן ב-2020. ולכן אני גאה להכריז שלאריק יש את התמיכה השלמה והמוחלטת שלי".

טראמפ לא נקב באיזה "אריק" הוא תומך, והותיר את תומכיו תוהים באיזה אריק עליהם לבחור. גם צוות התגובות של טראמפ נמנע מלהצהיר באיזה "אריק" בדיוק תומך טראמפ, ולכלי התקשורת נמסר כי "ההודעה של טראמפ מדברת בעד עצמה".

בעצרות בחירות שקיימו שני המועמדים המובילים, הם טענו כי שוחחו עם טראמפ וזכו לתמיכתו. אריק שמיט סיפר לתומכין כי "קיבלתי את תמיכתו של הנשיא טראמפ" בעוד גרייטנס אמר כי "הודיתי לטראמפ בטלפון על תמיכתו".

על פי הסקרים האחרונים, מי שמוביל במירוץ הוא אריק שמיט שזוכה ל-30 אחוזי תמיכה, בעוד אריק גרייטנס מגיע רק ל-25 אחוזים.