ח"כ עאידה תומא סלימאן, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה
ח"כ עאידה תומא סלימאן, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישהצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יושבת ראש הוועדה לקידום מעמד האישה ולשיוויון מגדרי, חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן פנתה לשר הביטחון גנץ בדרישה בהולה לבטל לאלתר את ההחלטה להטיל סגר על רצועת עזה.

במכתבה מציינת ח"כ תומא סלימאן: "היום בבוקר פירסם מתאם הפעולות בשטחים הודעה לפיה ישראל החליטה לסגור את מעברי ארז וכרם שלום. על פי דיווחים שהגיעו אליי, משעות הבוקר נמנעת לא רק יציאתם של פועלים מעזה אלא גם של חולים ומקרים הומניטריים דחופים, ובכללם אנשים שכניסתם אושרה והוסדרה מבעוד מועד".

לטענתה, "החלטה זו מביאה לפגיעה אנושה בזכויות האדם הבסיסיות של תושבי רצועת עזה ומסכנת חיי אדם. אין כל הצדקה לפגיעה חמורה ובלתי מידתית כל כך באוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה, ולניצול אכזרי ופסול של שליטת ישראל על כל המעברים מרצועת עזה ולרצועת עזה".

"בהחלטתה על מניעת יציאה גורפת מרצועת עזה, ישראל פוגעת פגיעה קשה בזכותם של תושבי עזה לחופש תנועה, בריאות וחיים", מציינת הח"כית במכתב. "מדובר בהפרה גסה של חובתה של ישראל לאפשר לאוכלוסייה האזרחית בעזה לקיים חיים תקינים, ובענישה קולקטיבית בלתי מוסרית ובלתי חוקית בעליל".

לסיום, חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן אומרת כי "מדינה ישראל, שמטילה כבר חמש עשרה שנים סגר אכזרי על רצועת עזה, נושאת באחריות לחולים מהם היא מונעת לצאת לקבלת טיפול מציל חיים. לפיכך, אבקשך לבטל לאלתר את ההחלטה ולאפשר את יציאת החולים והמקרים ההומניטריים".