הרצוג וחניכי עזר מציון
הרצוג וחניכי עזר מציון צילום: שלומי כהן

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו במשכן הנשיא בירושלים את חניכי וחניכות "אשל אברהם" - מרכז היום של עזר מציון לבוגרים עם מוגבלויות. בביקור לקחו חלק 21 חניכים מהמרכז הפועל במושב נחלים יחד עם יו"ר עמותת עזר מציון הרב חנניה צ'ולק.

החניכים העניקו לנשיא מתנה מיוחדת ובה מעוצבת דמות עולה על מדרגות ומשאירה למטה כסא גלגלים ריק, בסימן משאירים את המוגבלות מאחור וממשיכים קדימה. המתנה עוצבה והודפסה ע"י חניכי המרכז במדפסת תלת מימד שהינה חלק מתחומי העשיה והפעילות של החניכים במקום.

נשיא המדינה הרצוג אמר כי "ארגון החסד 'עזר מציון', פנינה ישראלית של ממש, מעניק סיוע ותמיכה רפואית לאלפי חולים ולמשפחותיהם, לאנשים עם מוגבלויות קשות, לקשישים, לנזקקים ולאנשים במצבי משבר רבים ושונים, במטרה לסייע להם להתגבר על הקשיים העומדים בפניהם. מיכל ואני שמחנו לארח אצלנו בבית הנשיא חניכים ומתנדבים, ובראשם את הרב חנניה צ'ולק, היוזם והמוביל של העמותה. אני מודה לקהילה היקרה של עזר מציון ובמיוחד לעשרות אלפי המתנדבות והמתנדבים, העוסקים במלאכת הצלת הנפשות החשובה הזו, יום יום, ומעניקים תמיכה, סיוע ותקווה".

יו"ר עמותת עזר מציון הרב חנניה צ'ולק הוסיף: "נשיא המדינה הוא ידיד קרוב ושותף כבר שנים רבות בפועלה של עזר מציון. הארוח החם והלבבי שלו ושל רעייתו מיכל את חניכי מרכז היום של עזר מציון שימח אותם והעניק להם כוחות חדשים להמשך ההתמודדות".

יוזם הביקור הוא מוטי כהן, איש חינוך, מנהל בית ספר הטכנולוגי בנחלים 25 שנה אשר מתנדב ומסייע לחניכי המרכז לאורך השנה. אוכלוסיית מרכז היום כוללת 25 בוגרים עם מוגבלויות מוטוריות מורכבות וקוגניציה בטווח הנורמה. במרכז ניתן דגש על טכנולוגיה, אומנות, מוזיקה וספורט. נעשה שימוש בהדפסה בתלת מימד ככלי לעיצוב אומנותי והעצמה מחד ולייצור אביזרי עזר מאידך.