רווקות. אילוסטרציה
רווקות. אילוסטרציה צילום: iStock

אין ספק שתופעת הרווקות המאוחרת מאתגרת את כולנו ומצריכה חשיבה והתייחסות רצינית ומושקעת, בשביל לעזור לכמה שיותר בחורים ובחורות נפלאים ואהובים, להגיע כמה שיותר מהר ובשמחה לחתונה.

אחת הדרכים שאני אוהב מאד לפתוח איתה, כאשר מגיע אלי בחור להתאמן, נקראת גלגל החתונה. באמצעות המחשה ויזואלית אנחנו משתדלים לזהות את כל הדברים הנצרכים לדעתו בשביל להגיע לחתונה, כמו למשל הצעות ודייטים מצד אחד, ומצד שני בטחון עצמי, פתיחות וכדו'.

אחד הצרכים שכמעט תמיד עולה זה נושא הרצון… כן, האם אני רוצה להתחתן? ופתאום עולה משהו מאד מעניין, בפה הבחור מכריז שהוא ודאי רוצה להתחתן, ובשביל זה הוא בא… אבל כשהוא צריך לתת לעצמו ציון, מאחד עד עשר, כמה רצון יש לו כרגע להתחתן, קורה הרבה שהוא נותן 7-8 ולפעמים פחות. בהתחלה זה מאד מפתיע, אבל אחרי כמה רגעים של התבוננות, מתחילות להפציע כמה תובנות חשובות.

אנחנו שואלים דבר ראשון: מה יש שם ברצון? מה כבר קיים בציון שנתת? אגב, זהו אחד הדגשים באימון, ללמוד להסתכל בעין טובה, לראות מה כבר יש, ולא ישר לקפוץ לכך שזה לא עשר…

יעקב האיתן
יעקב האיתן צילום: עצמי

פה עולים דברים יפים ומעניינים, מצד אחד הרגשת חוסר וצורך, מצד שני רצון לתת, לבנות, להתקדם ועוד.

השאלה הבאה היא כמובן: אז מה חסר? מה צריך בשביל שהרצון יהיה עשר? עכשיו אפשר להתקל בשני כיוונים מרכזיים: או שהבחור חווה זוגיות לא טובה, גירושין, קושי כלכלי גדול בבית, ומפחד מהאחריות והמשא. או שהוא פשוט עייף, שבע אכזבות וגם קצת עלבונות, ואולי אפילו מפחד לנסות שוב, לפתח ציפיות ולהתאכזב.

מה אפשר לעשות עם הגילויים הללו? ראשית, עצם החשיפה והמודעות לעניין, כבר עושה חלק מהתיקון. שנית, אפשר לעורר שוב את הרצון ע"י קריאה ולימוד, ע"י שיחות עם חברים נשואים והתארחות אצל זוגות שהוא מעריך ומכבד.

בנוסף יש כמה כלים ותרגילים עוצמתיים מעולם האימון והנל"פ שאפשר להשתמש בהם שבהחלט יכולים להוסיף, כמו הפחתת הדאגה והפחדים, או שחרור מטראומה או דפוס מסויים שתוקע אותו. כמובן הכל לפי הצורך וההתאמה האישית.

שנזכה בע"ה לרצות באמת ובתמים.

בימים אלה נשלמות ההכנות לקראת האירוע הכי גדול שנראה אי פעם למחפשי זוגיות! לראשונה אחרי 2,000 שנה: כנס ט"ו באב בבנייני האומה בירושלים. פנויים, פנויות, רווקים ורווקות, פרק א' וגם ב' - ביום שלם של סדנאות, מעגלי הכרויות, הרצאות, יריד דוכנים ופעילויות!

הכנס יתקיים ביום רביעי יג' אב (10.8) החל משעה 10 בבוקר

לחצו כאן להרשמה מהירה לכנס ההיסטורי>>