מטוס קרב אמריקני
מטוס קרב אמריקני US Air Force

אנשי ה-CIA השתמשו בטילי "הלפייר X9R", הנחשב לאחד הטילים הסודיים והמתוחכמים ביותר, על מנת להרוג את מנהיג אל קאעידה איימן אל זוואהירי.

על פי דיווחים בארה"ב אל זוואהירי נהרג לאחר ששני טילים מסוג "הלפייר X9R" פגעו בו בצורה ישירה ולא הותירו לו סיכוי.

טיל ה"הלפייר X9R" אינו משתמש בחומר נפץ אלא מצויד בשישה סכינים בעלי להב חד במיוחד, הנשלפים מתוך הטיל שניות לפני שהוא פוגע במטרה על מנת לחתוך את הקורבן. הטיל נחשב לאחד הסודיים והממשל האמריקאי לא אישר למכור אותו לאף מדינה אחרת.

הטיל זכה לכינוי "נינג'ה" בזכות הסכינים החדות בהן הוא מצויד, שעל פי הדיווחים מסוגלות לחתוך בניינים וגגות של כלי רכב על מנת להגיע אל הקורבן בצורה מדויקת.

הפיתוח של "הלפייר X9R" החל בשנת 2011 תחת ממשל אובמה, בניסיון להימנע מפגיעה בחפים מפשע במהלך ניסיונות חיסול של מנהיגי טרור. בכירים בארה"ב שהיו שותפים לפיתוח הטיל סיפרו כי ההחלטה לפתח טיל מדויק מצויד בסכינים נפלה לאחר שרבים ממנהיגי הטרור החלו להסתתר בין בני משפחה או אזרחים כהגנה.

עד היום לא בוצע שימוש נרחב בטיל המתוחכם, אלא רק במקרים בהם היה חשש כי במהלך חיסול מנהיג טרור ייפגעו גם חפים מפשע. אורכו של הטיל הוא 1.5 מטרים ומשקלו 45 ק"ג, והוא נחשב לבעל יכולת דיוק גבוהה במיוחד. אחד הפקידים בארה"ב שבכיר את יכולותיו של ה"הלפייר X9R" אמר כי "הוא יכול להרוג אדם הנמצא במושב הנוסע בכלי רכב, מבלי לפגוע בנהג".