שלומי פולמן
שלומי פולמן צילום: אביאל פולמן

לקראת כנס ט"ו באב של פרויקט 252 שיתקיים בבנייני האומה בירושלים, מסביר המאמן שלומי פולמן על החלק של ההורים במסע של הילדים למציאת זוגיות.

בכל קשר מתפתח בין בחור לבחורה, ישנם חלומות, רצונות ומאוויים שונים, משני הצדדים. חלקם יתגשמו בקרוב, וחלקם ימתינו לזמנים אחרים, אך ישנו נושא רגיש במיוחד, שבא לידי ביטוי ברקע הדברים, וחשוב מאד לדעת כיצד להתנהל בו: התערבות ההורים בהחלטות של בני הזוג.

לחצו כאן והפתיעו את הילד בכרטיס לאירוע הגדול למחפשי זוגיות >>

אמנם נכון הדבר, הבן או הבת שלכם גדלו איתכם מגיל אפס, ואתם רוצים רק בטובתם. גם אתם חלמתם על היום הזה, גם אתם מתרגשים מאד, אבל חשוב מאד לזכור 3 דברים:

ניתוק רגשי של חבל הטבור

זה קרה באופן פיזי בשעת לידה, אבל כעת הופך לניתוק מסוג אחד: רגשי-מנטלי. ה׳ילד׳ או ה׳ילדה׳ שלנו גדלו מאד מאז, והגיעו לשלב היציאה מהקן. אין טעם לנסות להיאבק בכך, וודאי לא להצטער. "שחררו", אלו החיים שלהם, וכך טבעי שיקרה.

המרחק הרגשי שלנו כהורים, יועיל מאד למהלך הגדול שיקרה בקרוב, כשיעמדו מתחת לחופה ויבנו את ביתם שלהם.

תמיכה ורגישות

בהמשך (ולא בסתירה) לנאמר לעיל, ישנה חשיבות עליונה לנו כהורים, להיות שם בשביל הזוג הצעיר. להעניק להם את התחושה שאנו לרשותם בכל אשר יצטרכו אותנו, אם בעצה, בתמיכה, או אף בעזרה ממשית. (ברורים אודות המיועד/ת, בתמיכה כספית, בליווי מקצועי וכד').

גם אם לא נדע בדיוק מה לייעץ לבן או לבת שלנו, תוך כדי ההתלבטות הספציפית, יש להם צורך אמיתית בהימצאות שלנו במסע הזה יחד איתם. נשקף ונתקף את הדברים שהם ישתפו אותנו בהם, ובכך נסייע להם להדהד את הדברים, לקבל החלטות או להבהיר את התמונה.

אמונה בצדקת הדרך

הסיוע הגדול ביותר שאנו כהורים מחתנים, יכולים לתת לילדינו הוא תחושת הביטחון. הביטחון שלנו בהם, שיש בהם את כל הכוחות הדרושים להקים בית בישראל. נשדר להם את הביטחון שיש לנו בהם, וביכולתם המנטלית לדעת להתנהל בתוך חיי הנישואין.

כדי לעשות זאת נשנן את המסר הזה קודם כל לעצמנו. נתערב פחות, נאמין יותר ונעניק להם את הגב האיתן והבטוח שלו הם זקוקים כרגע.

פרויקט 252 חוגג השנה את ט"ו באב בכנס ענק למחפשי זוגיות. בבנייני האומה בירושלים, משעה 10 בבוקר ועד חצות. עם מגוון ענק של סדנאות, הרצאות, מעגלי הכרויות, ייעוץ עם מאמנים אישיים, שדכנים, אפליקציית הכרויות חדשנית, ומעל 2,000 מחפשי זוגיות.

לחצו כאן להרשמה לכנס הגדול >>