נועם ניסן
נועם ניסן קרדיט: אביחי בקרמן

אני יודע, אחרי ארבע מערכות בחירות נמאס לכם לשמוע על פוליטיקה. אך אם יש משהו אחד שנמאס לנו יותר מפוליטיקה אלו המריבות הבלתי נגמרות שחוזרות על עצמם בכל מערכת בחירות.

הציבור הדתי לאומי הוא ציבור ערכי מעל הממוצע ולכן הוא מאוד מעורב פוליטית, יש לזה יתרונות רבים אך גם חיסרון אחד בולט- פלגנות בלתי נגמרת; לא פחות מחמש מפלגות שונות מתיימרות לייצג את בוחרי הציונות הדתית בבחירות הקרובות.

וכמו בכל פעם, שוב מתחילות במגזר מלחמות אינסופיות על מיקומים ושיריונים בין רסיסי מפלגות של תתי מגזרים שההבדלים התהומיים והבלתי-ניתנים לגישור ביניהם נוגעים לדקויות קטנות שאף אחד לא מצליח לזהות, וכל ישיבה וכל בית כנסת מרגישים צורך במפלגה משלהם או לכל הפחות שלושה מקומות ריאלים בעשירייה (זה אמנם פחות ממה שהם מקבלים בכל סקרי העומק הפנימיים אך למען האחדות הם מוכנים לוותר..).

יש רק דרך אחת למנוע את המריבות האלו שמוציאות לכולנו את החשק להצביע- מפלגה אחת מאוחדת שבה הציבור קובע את הרשימה.

מפלגת הציונות הדתית הרימה את הכפפה והעבירה את קביעת הרשימה לציבור, לצערי שאר מפלגות המגזר טרם הצטרפו ועסוקות בהפעלת לחצים שונים. כעת הכדור בידינו, הציבור, כל אחד שמצטרף ומתפקד מחזק את מהלך פתיחת השורות, כל אחת שפוקדת את המשפחה נותנת עוד תנופה לאחדות, ככל שהמפקד יהיה גדול ומגוון הרשימה תהיה מגוונת יותר ותייצג את כל גווני המגזר. אין שום דרך אחרת.

בוודאי יהיו שיפרשו את קריאתי לכולם להצטרף לציונות הדתית כקריאה לאחדות בתנאים שלי, אך האמת היא שהתנאי היחיד מבחינתי הוא מפלגה אחת שבה הציבור קובע את הרשימה. הציונות הדתית כרגע היא פשוט המפלגה היחידה שמסרה את המפתחות לציבור.

אין לנו צורך במריבות בין פוליטיקאים בחדרים הסגורים במקרה הטוב ובתדרוכים הדדים בתקשורת במקרה הרע. הציבור הגדול, ועל פי הסקרים גם הולך וגדל, שמזדהה עם ערכי הציונות הדתית הוא זה שצריך לבחור את נציגיו בעצמו, זאת הדרך היחידה לקבוע הרכב שנותן ייצוג לכולם וזאת הדרך היחידה לבחור רשימה שתקבל את אמון הציבור.

קיימים עדיין אנשים שיושבים על הגדר ומחכים לראות איך תתבהר המפה הפוליטית, הם מרגישים קושי לתמוך במפלגה עם נציגים עם כיפות גדולות מידי או קטנות מידי, איש איש ואמונתו. אני קורא מכאן לכולם; הציונות הדתית היא הבית שלכם ויש לכם עוד הזדמנות להשפיע על איך הוא יראה. בואו הביתה!

נועם ניסן הוא יו"ר צעירי מפלגת הציונות הדתית