גדי יברקן
גדי יברקן ערוץ 7

חבר הכנסת לשעבר גדי יברקן מהליכוד התייחס הבוקר (רביעי) להודעה שלו מהיממה האחרונה לפיה הוא מתפטר מהכנסת כדי להתמודד על משבצת העולים בפריימריז.

בראיון ל'כאן מורשת' הוא מסביר: "נתניהו ביקש ממני להתמודד על משבצת העולים על מנת להבטיח 3-4 מנדטים המורכבים מיוצאי אתיופיה והמצביעים החופשיים שתומכים בי בשל הפעילות שלי בכנסת למען מדינה יהודית וחירויות הפרט".

"הסכנה היא שאם אני לא אהיה ברשימת הליכוד לכנסת הבאה, המנדטים הללו יעברו לכחול לבן ויתפזרו בין המפלגות", הוסיף.

יברקן פונה לקהל הבוחרים: "ללא הקול האתיופי וללא התומכים שלי, ישנה סבירות גבוהה שלמחנה הלאומי לא יהיו 61 מנדטים, ולכן הצבעה לי בפריימריז של הליכוד היא גם אידאולוגית וגם אסטרטגית".

כזכור, ח"כ גדי יברקן הודיע אמש אחר הצהריים (שלישי) על התפטרותו מהכנסת כדי שיוכל להתמודד על משבצת העולים בפריימריז בליכוד.

"יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד השופט מנחם נאמן אישר סופית את התמודדתי על משבצת העולים בפריימריס של הליכוד. התמודדותי תחול לאחר שאתפטר מהכנסת ואוותר על יחידת המימון שמגיעה לחברי כנסת מכהנים", כתב יברקן.

גורמים המעורים במתרחש במפלגה סיפרו לערוץ 7 כי יו"ר הליכוד בנימין נתניהו התערב באופן אישי לאחר שראה סקרים לגבי כוחם של יוצאי אתיופיה המזוהים עם הליכוד ולחץ על יברקן להתמודד על משבצת העולים.

זאת משום שבליכוד חששו שקולות יוצאי אתיופיה השווים כארבעה מנדטים ילכו לכחול לבן לאחר שגנץ הציב את השרה פנינה תמנו שטה במקום השלישי ברשימה המאוחדת עם תקווה חדשה.

‏גורמים מקורבים לנתניהו העבירו מסר לשרה פנינה תמנו שטה לפני כחודש לפיו בבחירות הקודמות היא לקחה שני מנדטים מהליכוד והעבירה אותם לכחול לבן.