מיכל וולדיגר ערוץ 7

חברת הכנסת מיכל וולדיגר ממפלגת הציונות הדתית הגיעה היום (רביעי) לביקור מקצועי מתואם מראש במרחב בית המעצר ניצן, בהמשך להליך חקיקה שהיא מובילה, אך בשב"ס סירבו להכניסה.

את הסיור מנסה וולדיגר לתאם כבר מחודש מרץ והיא אף קיבלה את תמיכתו של יו"ר הכנסת והיועמ"שית לכנסת שהעירו לשר לביטחון פנים לאפשר את הסיור.

למרות שעל פי חוות דעת בנושא אין צורך בתיאום וחברת הכנסת יכולה לבוא לביקור פתע ועל השב"ס לאפשר זאת, וולדיגר כאמור, תיאמה את ביקורה.

"עד כה המתנתי לתיאומים מול משרדך ולא זכיתי לכל מענה שהוא. משכך, ובמיוחד לאור הנוהל החדש, לפיו חברי הכנסת הערבים קיבלו את ברכתך לבקר מחבלים בבתי הסוהר, אינני רואה כל סיבה להמתין יותר. השר יסכים איתי שאין זה ראוי לעשות איפה ואיפה"", כתבה ח"כ וולדיגר במכתבה לשר עמר בר לב. לאחר פנייה זו, אושר הביקור של וולדיגר והביקור תואם, אך השב"ס סירב להכניס את הח"כית.

וולדיגר אמרה כי "מפחיד אותי לחשוב מה מסתירים שם מאחורי החומות. תנאי הכליאה של אנשים "שקופים" שאף אחד לא בודק אם הם ראויים. זו חובתי לבדוק זאת אך השב"ס מונע זאת בחוסר תום לב. אני אמשיך להאבק על זכויותיהם של כל אזרחי ישראל, גם אלו שנמצאים בחצר האחורית".