גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

ציונות היא כבר לא מילה גסה. בעקבות פעילות שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, ומשלחת ישראל, האו"ם הכיר רשמית בתנועה הציונית האמריקאית (AZM) כעמותה מייעצת לאו"ם.

"התנועה הציונית האמריקאית" (AZM) קיבלה השבוע מעמד מיוחד מטעם וועדת אקוסוק, הוועדה הכלכלית-חברתית של האו"ם ותהווה גוף מייעץ לארגון העולמי. מעמד זה מקנה לה את היכולת להשתתף באירועי האו"ם ובדיוניו וכן לקיים במסגרת האו"ם אירועים מטעמה.

הארגון הוקם בשנת 1993 על מנת לקרב בין הקהילה היהודית בארצות הברית ובין הציונות ופועל לקדם ערכים של ציונות בארצות הברית. התנועה מקדמת דיאלוג ושיתוף פעולה בין ארגונים ציוניים שונים, ומעתה לאור ההכרה בה כתנועה מייעצת לאו"ם, תוכל לעשות זאת גם בחסות בינלאומית ובתוך מסדרונות האו"ם.

זהו צעד משמעותי המגיע לאחר פעילות דיפלומטית מאומצת של שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן ומשלחת ישראל שפעלו רבות בשנה האחרונה לקדם את מועמדות הארגון והעלו את הנושא בפגישות עם שגרירים ודיפלומטים בכירים. השגריר ארדן והארגון מקיימים שיתופי פעולה רבים וביניהם פרוייקט משלחות שגרירי האו"ם לישראל, הפקת אירוע יום העצמאות לישראל בהשתתפות שגרירי האו"ם ועוד.

השגריר ארדן: "זהו הישג חשוב. AZM היא מכפיל כוח לישראל בזירה הבינלאומית. אני נלחם יום יום באו"ם כדי שהציונות תיחשב לתנועה חשובה וחיובית ואני שמח שלאחר ההחלטות הבזויות שנתקבלו באו"ם בעבר, ההבנה לחשיבות המפעל הציוני- מחלחלת.

"הוכחנו שציונות היא כבר לא מילה גסה במסדרונות האו"ם'', הוסיף ארדן. ''אני מברך את AZM, שמובילה עשייה חשובה לחיזוק מדינת ישראל ואני בטוח שהתנועה תוכל עכשיו להרחיב ולהעמיק עוד יותר את עשייתה והשפעתה".