עזה
עזה צילום: איסטוק

ארגון הטרור הפלסטיני הג'יהאד האסלאמי מדגיש את מחויבותו להגן על 'העם הפלסטיני''' בכל מקום על רקע המתיחות הביטחונית בעקבות מעצרו של מנהיג הארגון בצפון איו"ש בסאם אל-סעדי בידי כוח צה"ל.

בשיחה עם סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" אמר דובר הג'יהאד האסלאמי, טארק סילמי, כי "הסכסוך עם הכיבוש פתוח", ו"על הכיבוש לשלם את מחיר פשעיו אותם הוא מבצע נגד בני העם הפלסטיני ובפרט בגדה המערבית".

סילמי הטיל על ישראל את האחריות המלאה לחייו של סעדי בציינו, כי נמשכים המגעים עם המתווכים אשר קיבלו מסר מהג'יהאד האסלאמי לפיו "על הכיבוש לשלם מחיר על פשעיו".

ח'אלד אל-בטש, מבכירי הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה, מסר כי הארגון החליט להגיב בצורה חיובית על מאמצי התיווך המצריים על בסיס הפסקת ההתקפות הישראליות על העם הפלסטיני ואי הישנות אירועים דומים.

בשיחה עם עיתונאים אמר בטש, כי המגעים עם מצרים לא פסקו מאז "ההתקפה" על בסאם אל-סעדי, ובמקביל הארגון עודנו נמצא במצב של כוננות.

נוכח החשש מפעולת תגמול צבאית של הג'יהאד האסלאמי ננקטו צעדי ביטחון חריגים לאורך עוטף עזה, ובמסגרת זו נסגרו צירי תנועה מרכזיים המובילים לאזור הגבול וכן מעברי הגבול ארז וכרם שלום.

אתר האינטרנט של ארגון הג'יהאד האסלאמי מבליט את "האימה והפחד" בישראל כתוצאה מהאיומים לפעולת תגמול, והוא פרסם סרטון וידאו המתעד לדבריו את עמדות צה"ל הנטושות לאורך הגבול.