בן גביר
בן גביר צילום: ערוץ 7

אחרי התקדמות במשא ומתן בין בצלאל סמוטריץ' לאיתמר בן גביר נראה כי השיחות בדרך לפיצוץ, ושתי המפלגות, עוצמה יהודית והציונות הדתית, עשויות להתמודד בנפרד בבחירות לכנסת ה-25.

בראיון לרשת ב' התייחס יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר למשא ומתן ואמר: "התחושה לא טובה. בהתחלה בציונות הדתית לא רצו לנהל משא ומתן ולקח זמן עד שהבאנו אותם לשולחן הדיונים.

"בשולחן המו"מ כל ההצעות שלנו נדחו, קיבלנו מהם רק הצעות מזלזלות. אחר כך קיבלנו פתאום הצעה דרך אולפן חדשות 12 לחמש מקומות לעוצמה יהודית, ועכשיו הם רוצים לעצמם 6 מקומות מתוך השמינייה הראשונה, ולהשאיר לעוצמה יהודית רק 2 מקומות".

בן גביר אמר כי הוא מעריך את משה סעדה, סגן ראש מח''ש לשעבר, שסמוטריץ' הסכים להציבו במקום השביעי - בניגוד לעמדת בן גביר. "הוא מועמד מצוין של הציונות הדתית ומועמד אישי של סמוטריץ'. אנחנו דורשים להציב במקומות שלנו את המועמדים שלנו. המועמד שלנו למקום השביעי ברשימה המאוחדת שהוא המקום השלישי של עוצמה יהודית הוא אלמוג כהן יו"ר הוועד להצלת הנגב".

בן גביר הוסיף: "אלמוג הוא מסורתי מהפריפריה, שמדבר ומתחבר לקהלים עצומים בעם שלנו, שבבחירות הקרובות אנחנו מבקשים את אמונם. יש עשרה מנדטים שלא הצביעו מתוך הפריפריה ואנחנו אומרים להם בואו אלינו, אנחנו הבית שלכם".

בן גביר סיים: "אם סמוטריץ' רוצה לשריין מועמדים אישיים ראויים שלו, אדרבא, אבל שיעשה זאת במפלגתו ולא ינסה לכפות על מפלגה אחרת לשריין את אנשיו".