אורי גלר מזהיר את נשיא רוסיה פוטין מפני מלחמה גרעינית. בסרטון שפרסם גלר הוא מזהיר את פוטין מפני ניסיון לשגר טיל גרעיני ולפתוח במלחמה גרעינית, ואף מוסיף "אני רציני לגבי זה. מאוד".

בסרטון הדרמטי נראה גלר עומד ומאחוריו מסך עם תמונתו של פוטין וענן פטריה גרעינית. הוא מסיים את דבריו כאשר הוא מצמיד את פניו למסך ומשגר אזהרה לפוטין להימנע ממתקפה גרעינית.

הסרטון עלה דקות ספורות לפני שגלר פרסם גם מכתב לא שגרתי תחת הכותרת "זו אזהרה לוולדימיר פוטין". במכתב טוען גלר כי יצליח להסיט כל טיל גרעיני שתירה רוסיה חזרה לכיוונה, ויגרום לפגיעה קשה ברוסיה. "אני מפרסם את ההצהרה הזו כאזהרה רצינית עבורך. אם תפנה לשימוש בנשק גרעיני, כל התוכניות שלך והטילים שלך יחזרו אליך. אני אשתמש בכל מולקולה אחרונה של כוח המוח והדמיון שלי כדי למנוע ממך לצאת להתקפה גרעינית.

''אני קורא לכל האנשים הנפלאים ושוחרי השלום בעולם להצטרף אלי. אנא עצרו את מה שאתם עושים כעת ופשוט הקדישו חמש שניות מהיום שלכם כדי לדמיין שדה כוח זוהר ואנרגטי. כמו מגן זהוב מסנוור בשמיים, שיסיט ויפנה אחורה כל ראש נפץ גרעיני שפוטין מנסה לשגר", כתב גלר.

לאחר מכן הוא הזהיר כי מי שיסבלו בצורה הקשה ביותר ממתקפה גרעינית רוסית הם תושבי רוסיה עצמה. "יש כוחות הרבה יותר גדולים ממה שאתה יכול לדמיין, שאני בטוח שיתערבו כדי למנוע ממך לפתוח במלחמה גרעינית. הם צופים ומחכים והם יעצרו אותך. אנא שים לב: אם תמשיך בדרך הזו, רוסיה ואזרחיה הם שיסבלו יותר מכל. מחשבי בקרת המשימה שלך יקרסו, מערכות הניווט שלך ייכשלו והטילים שלך יתקלקלו. הוזהרת!", כתב גלר.