נבחרת הנוער היום מול פולין
נבחרת הנוער היום מול פולין צילום: FIBA.BASKETBALL

17 שנים עברו מאז הפעם האחרונה בה הגיעה נבחרת הנוער של ישראל בכדורסל לשלב רבע הגמר. היה זה אז עם סגל שחקנים שכלל את עומרי כספי, יוגב אוחיון ואלישי כדיר שהתירו חותם רב על הכדורסל הישראלי.

הערב (רביעי) השוותה נבחרת הנוער של ישראל בכדורסל את הישג השיא עם העפלה לשלב רבע הגמר באליפות אירופה לנוער בכדורסל ונמנית לראשונה מאז 2005 על 8 הגדולות ביותר בכדורסל האירופי.

הנבחרת הישראלית פתחה את המשחק הערב מול פולין ברגל ימין ועם פער קטן, אך הפולנים לא ויתרו והצליחו להפוך את התוצאה לקראת סיום המחצית. ריצת 0:8 של ישראל דאגה להוריד אותם להפסקה עם יתרון 28:34.

גם ההפסקה לא עצרה את השחקנים הישראלים וההפרש הלך ותפח והגיע עד לדו-ספרתי ובשיאו עמד על 17 נקודות, פער ממנו הפולנים לא הצליחו לחזור.

בסיום, הנבחרת הישראלית רושמת ניצחון גדול וחשוב על נבחרת פולין בתוצאה 58:65, בזכות יכולת גדולה של בן אונצ'ה וכוכב הנבחרת נועם יעקוב אליהם הצטרף גם יואב ברמן ויחד אלה לא השאירו לפולין סיכוי בדרך לרבע הגמר שם תפגוש את סרביה על הכרטיס לחצי הגמר במשחק שיתקיים מחר.

על הדרך הבטיחו שחקני הנבחרת את הישארותה של נבחרת הנוער שנה נוספת בדרג א', הישג לא פחות חשוב. האם בדומה לנבחרת העתודה של ישראל ולנבחרת הנוער של ישראל בכדורגל, גם נבחרת הנוער של ישראל בכדורסל תגיע עד לשלבים המאוחרים באליפות אירופה ותביא להרבה כבוד?