החתימה על ההסכם
החתימה על ההסכם צילום: דוברות עיריית ירושלים

בטקס סימלי שהתקיים היום (ד') חתמו ראש העיר ירושלים משה ליאון ומנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, אלחנן גלט, על הסכם שלפיו מבנה ישיבת בני עקיבא נתיב מאיר יועבר לידי העירייה.

במקביל העירייה תקים מבנה בית ספר מודרני ותקצה שטח לישיבת נתיב מאיר להקמת קמפוס חינוכי חדשני בשכונת חומת שמואל. המבנה החדש יוכל לאכלס את הישיבה בעוד כחמש שנים.

ישיבת נתיב מזוהה כספינת הדגל של הציונות הדתית ומבין בוגריה דמויות מפתח כמו רוני אלשיך, גלעד ארדן, עמית סגל, יאיר נוה, שי ניצן, הרב דוד סתיו, יצחק לוי, הרב חיים סבתו, אברהם בורג ועוד.

המהלך אותו הוביל ראש העיר משה ליאון יחד עם מחזיקת תיק החינוך העירייה, חגית משה, 'מתבשל' כבר חודשים ארוכים והיום נחתם הסכם שיעצים את כוחה של הישיבה המוערכת.

צילום: דוברות עיריית ירושלים
צילום: דוברות עיריית ירושלים

ליאון אמר במעמד החתימה: "כראש העיר ירושלים אני נרגש היום לחתום על מסמך שיקדם את ישיבת נתיב מאיר ויתן לה את האפשרות לגדול ולצמוח במבנה חדש, מודרני וגדול, שיכיל את כל הצרכים של הישיבה, החתימה היום היא מרגשת עבור ירושלים ומרגשת עבור ישיבת נתיב מאיר".

הרב משה וייס ראש ישיבת נתיב מאיר אמר: "ראשית יש להודות לקודמיי שעמדו בראש הישיבה העמידו תלמידי חכמים וקידמו את השיח עם העירייה. המעבר נועד על מנת להתאים את הישיבה לציבור הדתי לאומי ולאור הצורך להתאים את המבנים לתפיסת החינוך המודרנית. שמחים על הסיוע של העירייה שלצד הקמה של עשרות כיתות לימוד במרכז הישיבה יהיה בית מדרש מפואר שלימוד התורה והתפילה יוסיף אור לירושלים.

''בנוסף יוקמו גם מספר מעבדות מתקדמות ויוקם אף אולם ספורט לצד שטחים ירוקים ופינות ישיבה בתוך המתחם. מבנה הפנימייה ישמש כבית חינוכי, ערכי וחברתי לתלמידי הישיבה. המקום החדש יאפשר פעילות חברתית ענפה ומקום לרווחת התלמידים", כך הרב וייס.

אלחנן גלט מנכ"ל רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא: "מתרגש מהמעמד שכן זכיתי להיות תלמיד ובוגר של נתיב מאיר, אני מודה לעיריית ירושלים ולראש העיר שבהחלטתו מביעה אמון מלא במוסד הזה שנקרא יב"ע נתיב מאיר ומתוך אותו אמון כבר עתה מוכנה להפקיד בידיו את קמפוס החינוך המודרני ביותר שיוקם בעיר, על עצמנו לקחנו להקים מבנים ראויים וחדשניים שישמשו למגורי התלמידים. אנחנו רואים בעירייה שותפה מלאה לדרך החינוכית שלנו ושמחים להבטיח את הטוב ביותר לתלמידים שלנו מתוך הציונות הדתית בירושלים".