צומחים ובוחרים לגדול למרות האבל
צומחים ובוחרים לגדול למרות האבלצילום: מאיר פבלובסקי

במלון רמדה בירושלים התקיים היום (רביעי) יום עיון לנשים של עמותת "משפחה אחת-OneFamily".

כ-350 נשים ואמהות שכולות ונפגעות טרור מכל רחבי הארץ הגיעו להשתתף בהרצאות מיוחדות של ד"ר יעל דורון, המוכרת לכולם כפסיכולוגית מהתכנית "חתונה ממבט ראשון", ג'ורדנה קטלר, בכירה בחברת "מטא" (לשעבר פייסבוק), הרבנית ימימה מזרחי וד"ר אתי אבלין, עובדת סוציאלית ומומחית לאובדן ושכול. האירוע התקיים בהנחייתה של העיתונאית אמילי עמרוסי ובהשתתפות שנטל בלזברג, מייסדת "משפחה אחת".

יום העיון שמטרתו היתה העצמה נשית, התקיים בסימן "צמיחה, בחירות והתעלות" במיוחד לתשעת הימים.

מנחת האירוע, אמילי עמרוסי פתחה ופנתה לנשים שישבו באולם: "חייתן חיים בינוניים ומעלה, אולי אפילו חיים מצוינים, בדרך כלל בחצי הכדור המואר של הגלובוס. ובבת אחת, במחי אותו פיגוע ארור, עפתן לחצי הכדור החשוך. באולם הזה יש כל כך הרבה ידע מגוף ראשון על אבל, סבל, כאב. ולצד אלו – את הכי הרבה ידע בעולם על צמיחה, בניית בית שני, גאולה, איך קמים מהקרקעית, איך מעפר פורחת שושנה. אולם מלא בעופות חול שיודעות לקום מן האפר".

צילום: מאיר פבלובסקי
צילום: מאיר פבלובסקי

ד"ר יעל דורון, החברה בצוות המומחים של התכנית "חתונה ממבט ראשון", דיברה עם הנשים על זוגיות והצלחה בעידן המודרני, על ציפיות מבני הזוג, על זוגיות בפרק ב', כיצד משמרים זוגיות טובה גם בזמן משבר ושיתפה את המשתתפות בדוגמאות מהזוגות שלקחו חלק בתכנית הפופולארית.

הרבנית ימימה מזרחי ריגשה את הקהל כשהזמינה את מאות הנשים לברך אחת את השניה בברכת מי שברך, כשכל משתתפת שמה יד על הראש לזו שישבה לידה ויחד הן בירכו בקול: "ישימך אלוקים כשרה רבקה רחל ולאה, יברכך ה' וישמרך''.

צילום: מאיר פבלובסקי
צילום: מאיר פבלובסקי

ד"ר אתי אבלין, מומחית לאבדן ושכול שוחחה עם הנשים ואמרה להן על החשיבות בצורך לתת מקום לכאב ולאובדן, ויחד עם זאת, כיצד קמים וממשיכים מתוך האבל והמקומות הנמוכים. ג'ורדנה קטלר, מנהלת מדיניות בחברת "מטא" (לשעבר פייסבוק) שוחחה עם המשתתפות על בניית קהילות בעידן דיגיטלי ונתנה מנסיונה האישי בחברות פייסבוק ומטא.

שנטל בלזברג, מייסדת עמותת "משפחה אחת-OneFamily": "תשעת הימים בהם אנו נמצאים הם ימים של אבל לאומי, השיעור הגדול הוא כיצד אנו צומחים ובוחרים לגדול למרות האבל. בחרנו במספר נשים עוצמתיות שיעבירו מנסיונן למאות הנשים שהגיעו לשמוע אותן".

צילום: מאיר פבלובסקי
צילום: מאיר פבלובסקי