איכה בתל ערד
איכה בתל ערד צילום: מנו גרינשפן

מקומות רבים יש בהם לקרוא את קריאת מגילת איכה. אבל דומני שבאתרי מורשת קדומים לאור ירח ניתן למצוא את הריגוש הרב ביותר למגילת הקינות.

מהמקום האחרון ממנו נראו הלהבות הגבוהות ששרפו את בית המקדש, דרך העיר הקדומה בעולם שנתגלו בה שרידי המקדש. לצאת לחיק הטבע ולקרוא את מגילת איכה לאור ירח ומתוך חיבור לשורשים, לאדמה ולאתרי המורשת המרהיבים שיש לארץ היפה שלנו להציע

לפניכם שתי המלצות לאתרים ההיסטוריים בהם תוכלו לקרוא את המגילה .

גן לאומי תל ערד

תל ערד, אתר ארכיאולוגי מהחשובים בישראל. תל מצודות מתקופות שונות מאז ימי ממלכת יהודה המכיל שרידי מקדש, בור מים מרשים ומגוון של 91 אוסטרקונים ["פתקי" החרס של התקופה].

בערב ט' באב, בליל מוצ"ש, יושבים במצודה הישראלית מימי המקרא לקריאה משותפת של מגילת איכה לאור ירח ועששיות. במקום שבו השתכנו, חיו, הגנו ונלחמו, בלב חורבות המקדש היהודי, נקרא את הקינות על חורבן בית המקדש, ונשוחח על אהבת חינם.

הכניסה ללא תשלום לתושבי ערד, מועצה אזורית הר חברון, ולמנויי מטמון. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. יש להצטייד בפנסים או בטלפון חכם ובנעליים סגורות.

מתחילים בשעה 21:00 . לפרטים נוספים והרשמה: https://fe.sales.parks.org.il/product-page/111601

פארק [גן לאומי] הרודיון

יותר מ-2,000 שנה לאחר חורבן בית המקדש נוהגים רבים להגיע מדי שנה בערב תשעה באב למבצר האחרון של הלוחמים שמרדו ברומאים ושממנו ראו את הלהבות העצומות ששרפו את בית המקדש. הטיפוס להר בחשכת הליל, לקריאת מגילת איכה, הפך למסורת לרבים מתושבי הסביבה וחוויה למטיילים ולצופים מהצד.

הכניסה ללא תשלום. מומלץ להצטייד בביגוד מחמם.