גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: דוברות

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, פנה אל מזכ"ל האו"ם ודרש לגנות את ההסתה לאלימות ולאנטישמיות בבתי הספר של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים.

"מערכת החינוך הפלסטינית מחנכת את הנוער הפלסטיני להסתה ולאלימות נגד יהודים", כתב ארדן למזכ"ל.

הוא הוסיף, "אני דורש מהאו"ם לגנות זאת ולהפנים שמי שאחראי למעורבות של ילדים ונוער בפיגועי טרור ולכן גם אחראי להיפגעותם זו הרשות הפלסטינית שמסיתה לטרור ותומכת בו".

דרישת השגריר הגיעה בעקבות הסרטון שהופץ ברשתות החברתיות בו נראים ילדים פלסטינים בהצגת בית ספר במזרח ירושלים מכוונים נשק ויורים בתלמידים המחופשים ליהודים דתיים.

נזכיר כי מדובר היה בהצגת סיום התיכון בענאתא שבאזור ירושלים, במסגרתה תלמידים שחלקם בעלי תעודת זהות כחולה שיחקו מחבלים שיורים ביהודים ובשוטרים ש"פגעו במסגד אל-אקצא" - כשהם מחזיקים בנשקים וזוכים לעידוד מהמורים וההורים בקהל.

במופע הסיום התחפשו תלמידים ליהודים ושוטרים ישראלים, בהם אחד התלמידים שהתחפש ליו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר.

בהצגה נראו התלמידים המחופשים פוגעים במסגד אל אקצא ואז באים שהידים מחבלים, רוצחים את בן גביר והשוטרים לקול צהלת הקהל, בתוכו ההורים והמורים.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר מסר בתגובה: "אסור לעבור בשתיקה על ההסתה הפרועה בבית הספר, זה מתחיל בהסתה ועלול להיגמר ברצח. צריך למצות את הדין עם המסיתים תומכי הטרור. אני מצפה לפעול עוד הלילה ולעצור את המסיתים".

משרד החינוך מסר כי "בהמשך לפרסום על החינוך לטרור ורצח שמנהיג בית הספר תיכון לבנים ענתא, מבהירים במשרד החינוך כי בית הספר מצוי באחריותה המלאה של הרשות הפלסטינית. למשרד החינוך אין כל קשר אליו, ויחד עם זאת הביע צער על כך שבית הספר מגדל את תלמידיו על ברכי הסתה, שנאה וטרור, במקום להעניק להם חינוך אמיתי. המשרד יעביר את החומר לגורמי הביטחון הרלוונטיים לטיפול בנושא".