המבנה שפונה
המבנה שפונה צילום: יונתן יוסף

עיריית ירושלים פינתה פולשים ערבים שהשתלטו על מבנה שיועד להקמת שירותים לבאי הכותל המערבי וביקשו להקים בו בית קפה בבעלותם על סמך 'נוהל מוכתר'.

נזכיר כי הנוהל המדובר בוטל לאחרונה, אך עד כה היו מוכתרים בשכונות מזרח העיר מתבקשים לקבוע למי שייכים נכסים במזרח ירושלים על פי ידיעותיהם והיכרותם ארוכת השנים את המקום.

נוהל זה הוביל לשורה ארוכה של מעשי שחיתויות והשתלטויות בלתי חוקיות על נכסי יהודים, כך גם התאמת גרסאותיהם של מוכתרים לאינטרסים של מקורביהם ובני משפחותיהם. כאמור, נוהל זה בוטל באחרונה ומאז הביטול על מנת להוכיח בעלות על נכסים ונדל"ן במזרח ירושלים יש להציג ראיות ומסמכים כמקובל.

חבר מועצת עיריית ירושלים, יונתן יוסף, מספר על אירוע בית הקפה שהחל לפני כשנה כאשר ישב בישיבת ועדת התכנון העירונית: "לפתע עלה לדיון תיק ב׳נוהל מוכתר׳ להקמת בית קפה בבעלות ערבית. בדקתי את המיקום וגיליתי שמדובר בשער האשפות ובמקום שיועד להקמת שירותים עבור באי הכותל המערבי".

יוסף מספר: "ביקשתי להסיר את התיק מסדר היום, ובמקביל פניתי לדרג המקצועי ולתובע העירוני, עו"ד חיים נרגסי, שבדק את הנושא והודיע לי שהמקום הופקע לצרכי ציבור. ברוך השם אני שמח להודיע שהערבים פונו בידי גורמי האכיפה שלא נרתעו מאלימות הערבים".

עוד מוסיף יונתן יוסף ו"מברך את גורמי האכיפה והמחלקה המשפטית בעיריית ירושלים בראשותו של עו"ד חיים נרגסי שביצעו באותו יום עוד שלושה צווי הריסה בכפר השילוח ובמעלה הזיתים וחיזקו את ריבונותנו בירושלים".