הרב אליקים לבנון והרב דב ליאור עם גרשון מסיקה
הרב אליקים לבנון והרב דב ליאור עם גרשון מסיקהצילום: דוברות

הרב אליקים לבנון והרב דב ליאור נפגשו בימים האחרונים עם ראש מועצת שומרון לשעבר גרשון מסיקה המתמודד בפריימריז בליכוד על משבצת נציג יהודה ושומרון.

הרבנים הביעו את תמיכתם בהתמודדותו של מסיקה, אותו הם מכירים משנים רבות של עשיה עבור ההתיישבות ביהודה ושומרון.

רב השומרון הרב לבנון: "גרשון כיהן בעבר בתפקידים ציבוריים, וגילה יכולות גדולות. הוא פעל גדולות ונצורות למען עם ישראל, למען ארץ ישראל, למען תורת ישראל. אנחנו נשמח אם הוא יחזור להוציא את כוחותיו מהכוח אל הפועל, ולקבל על עצמו תפקיד ציבורי, כחבר כנסת. מי שיתמוך בו יבורך מן השמים".

הרב ליאור: "אני מוצא לנכון להמליץ עבור גרשון מסיקה שאני מכירו שנים בתור לוחם עבור ההתיישבות היהודית במרחבי השומרון ואין לי ספק שהוא כוח חשוב בתחום ההתיישבות".

בראיון לערוץ 7 סיפר מסיקה, ראש מועצת שומרון לשעבר: "במשך 10 שנים פעלתי בשומרון, הכפלתי את האוכלוסייה מ-22 ל-45 אלף תושבים, חתמתי על 6000 היתרים כאשר אלף מהם בתוך 48 שעות ערב הקפאה. מבחינת עשייה לא היה פרס שלא זכינו. מבחינה אידיאולוגית הוכחתי את עצמי ואני חושב שאני היחיד שקרע צו הקפאה בשידור חי וקרא לו הספר הלבן. אני חושב שכאדם עם קבלות ועשייה אני מסמל את המתיישב השורשי ובעל האידיאולוגיה ולא מזגזג", אומר מסיקה.

לדבריו הציבור זקוק לליכודניק שורשי. העשייה, הוא אומר, תלויה בהחלטות שמתקבלות בכנסת. "בכל יום שני הייתי בכנסת. התחברתי עם כל סיעות הבית. רק להכיר את כל הבית לוקח שנה, חייב להיות מישהו עם ניסיון שמיד כשיכנס יתחיל לעבוד".

מסיקה רואה כיעד את הכניסה לכהונה בוועדת הכספים על מנת לדאוג להפעיל את מנופי הוועדה לצורכי האינטרסים של יהודה ושומרון. את ציבור המתיישבים הוא רואה כציבור המקופח ביותר, זה העושה שירות מילואים יתר מכולם, זה התורם כליות יותר מכל מקום בעולם, "ורק בזכויות אנחנו מקופחים", הוא קובע ומוסיף כי כל מה שערבי מרהט מקבל לא מקבל מתיישב ביהודה ושומרון.

יעד נוסף הוא קידום הריבונות. "אנחנו תחת המגף של המינהל האזרחי שהולך בצורה מעוותת לטובת הערבים. הערבי בונה סולל כבישים ואף אחד לא מדבר, יהודי יניח צריף וכולם יתנפלו עליו. הגיע הזמן שכל מתיישב ביהודה ושומרון יהיה כפוף לכל משרדי הממשלה הרלוונטיים. לא יכול להיות שקצין בצבא ינהל את העניינים האזרחיים של המתיישבים".

על דבריו אודות ההקפאה שאלנו אם נכון לו להיות בהכרח איש ליכוד, המפלגה שתחת שלטונה היו לא מעט תקופות הקפאה. מסיקה מזכיר את האקט ההפגנתי שלו עצמו נגד ההקפאה, אך קובע ומזכיר כי נתניהו נאלץ לבצע את ההקפאה בשל ממשל אמריקאי עוין, ממשל אובמה, ועם זאת בתקופה זו הוכפלה האוכלוסייה בשומרון. "במהותו ביבי ימני ורוצה בבניין הארץ ואת ההתפתחות ביהודה ושומרון. אני מאמין שאם יהיה לו כוח ימני בלי להזדקק לנספחים, נראה הפעם ממשלת ימין שתקדם בלי בושה".

לתפיסתו חסד עשה הקב"ה איתנו כששנה אחת השמאל שלט, גם משום שהראה לנו איך שולטים בלי מגבלות יועמ"שים וגם כאזהרה ממה שיכול לקרות אם ישלטו ארבע שנים ולא רק שנה אחת. "אני בטוח שהציבור יתעורר ויביע את זה בקלפי ונראה את זה בניצחון גדול של הליכוד".