יו"ר אגודת ישראל, הרב יצחק גולדקנופף, הגיע לראיון ראשון באולפן ערוץ 7 והעביר מסר מרגיע לבנימין נתניהו: מפלגתו מחוייבת לליכוד לאחר הבחירות.

"לא נראה לי שבני גנץ יכול להקים ממשלה. אנחנו מחויבים לנתניהו, הולכים עם הימין ולא סוטים מהדרך שסללנו בעשורים האחרונים. עשינו דברים טובים עם הימין ונתניהו. אולי לא הצלחנו בכל הדברים שרצינו, אבל הממשלה האחרונה לימדה אותנו מה צריך לעשות", אומר גולדקנופף.

כשהוא נשאל על הסקרים לפיהם גוש הימין עדיין מתקשה להתייצב על רוב של 61 מנדטים גולדקנופף עונה, "יהיה לנו רוב בטוח. בבחירות האחרונות היו 300 אלף קולות שלא הצביעו לליכוד, כ-20 אלף קולות שלא הצביעו ליהדות התורה וכ-40 אלף קולות שלא הצביעו לש"ס ותמיד היו מצביעים והם יחזרו. כך שיש לנו עוד 350-370 אלף קולות שיתווספו וכל מפלגה תעשה את המאמצים שלה להביא עוד קולות מבחוץ".

יהדות התורה עצמה כבר נקטה בצעד ראשון בכיוון. "אנחנו פתחנו את מטה השבת, שמטרתו להגיע לכל שומר שבת ולנסות לחבר אותו ליהדות התורה. אם הוא יבוא ויגיד שהוא מצביע ש"ס או סמוטריץ', לא נגיד לו להצביע לנו. אבל נגיע לכל יהודי שומר שבת ונציע לו להצטרף אלינו".

על המחלוקות בינו לבין יו"ר דגל התורה משה גפני שעד כה לא שוחח איתו ועל אפשרות של ריצה נפרדת אומר גולדקנופף, "אני לא רואה שריצה נפרדת תעזור לנו. אני רוצה לראות קודם כל ששבעת המנדטים שלנו בטוחים ואז נראה מה נוכל להביא מבחוץ. אנחנו צריכים לפעול למען המטרה הזו באחדות".

האם מפלגה בה מתן כהנא חבר פסולה מבחינתו לקואליציה בה תהיה יהדות התורה חברה? "עוד לא חשבנו על זה. הנושא של כהנא עוד לא עלה על השולחן".

וחבירה לממשלה עם המפלגות הערביות? "אתה רואה שלא הלכנו איתן. יכולנו להקים ממשלה עם המפלגות הערביות ולא הסכמנו".

לשאלה האם יש סיכוי שמפלגתו תצטרף לממשלה בראשות יאיר לפיד ענה, "אנחנו לא הולכים עם יאיר לפיד. הוא לא יוכל להקים ממשלה. לפיד אמנם שונה קצת מאיך שהיה ב-2015 ונלחם לסגור ישיבות ותלמודי תורה ועדיין נתניהו הוא השותף הטבעי שלנו ואיתו נלך".

יו"ר יהדות התורה נשאל האם קיים חשש אמיתי ממעבר של מצביעים חרדים למפלגת הציונות הדתית. "אני לא חושש שמי שמצביע ליהדות התורה הולך לסמוטריץ'. אמרו לנו שיש חשש כזה ולכן עשינו סקר בעזרת רפי סמית' והתוצאות שלו אומרות שאם תהיה זליגה למפלגת הציונות הדתית היא תהיה של פחות מאחוז - וזה בלי לחשב כמה ממצביעי סמוטריץ' יזלגו אלינו".

גולקנופף החזיק בתפקידים בכירים בעולם החרדי ולתהייה למה לו בכלל להיכנס לחיים הפוליטיים הוא משיב, "אני ממש לא רוצה להיכנס לביצה הפוליטית. זו הוראה חד משמעית מרבותיי. כנראה שגדולי ישראל רואים יותר ממני מה ייעודו של אדם בחיים ואני בא לעשות בכנסת דברים שלא עשו לפני".