אופיר אקוניס
אופיר אקוניסצילום: ערן לם

פחות משבוע לפני הפריימריז בליכוד, ח"כ אופיר אקוניס מתארח בפרק החדש של אחד מ-120, ומודה שממשלות הליכוד כשלו בטיפול ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C.

"לא עשינו סדר בחאן אל אחמר. בית המשפט העליון איפשר ברוב טובו את הפינוי. כל השתלטות בלתי חוקית על אדמה בשומרון וביהודה ע"י הפלסטינאים צריכה להיות מפונה מיד. יש לפנינו עתיד שבמסגרתו התחייבויות צריך לקיים. חאן אל אחמר צריכה להיות מפונה. ההשתלטות על שטחי C+B צריכות להיות מפונות", קובע אקוניס.

עוד הוסיף אקוניס כי בשנה האחרונה עשו בליכוד חשבון נפש לסיבה שבגללה הפסידו את הבחירות: "אנחנו עשינו שגיאות רבות במערכת הבחירות הרביעית, והשגיאות הללו הובילו אותנו לאופוזיציה. העיקרית שבהן: שלא הנענו את מצביענו אל הקלפיות. וכאשר אתה לא עושה את זה אתה מפסיד פעמיים: פעם אחת אתה מפסיד את הקולות האבסולוטיים שלך, ופעם שניה באופן יחסי אתה מעלה את הצד השני. אנחנו מאשימים את עצמנו. למדנו לקחים רבים בשנה האחרונה. למדנו שכשאתה מקבל מנדט להקים ממשלה - תמשול. כשהציבור נותן לך את האפשרות לשלוט - תשלוט".

''אחד הלקחים שלמדנו הוא שלא הוצאנו את האנשים מהבית ולכן אתה מראיין אותי כח"כ מהאופוזיציה. זה לא יקרה הפעם. תקציב הליכוד לבחירות יהיה שונה במהותו. חלוקת המשאבים תהיה שונה. פחות דיגיטל, יותר שטח''.

על רקע צעדת השבויים של מטה המאבק להשבת הבנים, אומר אקוניס כי "סוגיית השבויים והנעדרים בעזה היא טראגית ברמה האנושית. משפחת גולדין אנשים עם גבורה גדולה וכוחות נפש. מדינאי לא יכול להכניס את שיקוליו האישיים לתוך קבלת החלטות מדינאיות. כל נער שמתגייס לצבא הוא רכוש צה"ל. כך צריך להתייחס . נעשו מאמצים רבים והם יימשכו להשיב את הבנים".

אקוניס מוסיף פנייה לציבור הליכודי: "בואו ביום רביעי להצביע בקלפיות בכל הארץ בעד הרשימה שתייצג אתכם בצורה הטובה ביותר, בנאמנה ביותר בוודאות ישמרו על ארץ ישראל בשלמותה, ויצביעו נגד מדינה פלסטינאית, יעמדו תמיד לימין ההתיישבות, גם מול ממשלים אמריקאיים עויינים, יילחמו ויאבקו להקמת יישובים''.

אקוניס חולק שבחים לעידית סילמן: "הוכיחה אומץ לב של איש ציבור שראוי להערכה והערצה, והובילה לסוף דרכה של הממשלה. צעירה אינטיליגטית ואמיצה שעמדה מול מכבש לחצים כביר. אני בעד לתת שריון לעידית סילמן בליכוד. עידית סילמן ראוייה לשריון ברשימת הליכוד".

עקבו אחרינו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט.

האזנה נעימה.