שחקני הנוער היום
שחקני הנוער היום צילום: FIBA.BASKETBALL

כואב הלב. אכזבה גדולה לנבחרת הנוער של ישראל בכדורסל היום (חמישי) כשזו הפסידה לנבחרת הנוער של סרביה ברבע גמר אליפות אירופה בכדורסל בתוצאה 68:62 וסיימה את דרכה באליפות היוקרתית.

הנבחרת הישראלית שסיימה את הבית המוקדם עם שני ניצחונות והפסד אחד צורם לצרפת, ניצחה אמש בשמינית הגמר את פולין ובכך הבטיחה רשמית את הישארותה בדרג א'.

ובכל זאת, ההפסד של נבחרת הנוער הישראלית היום לסרביה המושלמת בטורניר המתקיים בטורקיה, הייתה כואבת ומסתכלת במיוחד נוכח העובדה כי הנבחרת כבר הובילה ב-17 נקודות על הסרבים החזקים אחרי מחצית ראשונה מדהימה שלהם.

היה זה לאחר שהמשחק נפתח בצורה צמודה ושקולה. או אז בנבחרת הישראלית הבינו שהיריבה לא מאוד מפחידה על אף העובדה כי לא הפסידה בכל הטורניר ועם הגנה גדולה יצאו לריצת 7:21 בהובלת בן אונצ'ה. במשך יותר מ-6 דקות הסרבים לא הצליחו לקלוע ולו נקודה אחת וההפרש הגיע כבר ל-17 נקודות.

הסרבים הצליחו לצמק את התוצאה לאט לאט עם פתיחת המחצית השניה וברבע האחרון עשו את המהפך שהוביל לניצחון שלהם כשאלה הצליחו לשתק את ההתקפה של ישראל שנתקעה. זה נגמר עם ניצחון סרבי על ישראל בתוצאה 68:62.

בכך ישראל לא רק מסיימת את דרכה באליפות אירופה היוקרתית אלא גם מפספסת הזדמנות היסטורית לשחזר שיא בן 50 שנה מ-1972, בו מיקי ברקוביץ' הוביל את נבחרת הנוער של ישראל בכדורסל למקום הרביעי והגבוה ביותר אי פעם של הנבחרת הזו באליפות אירופה בכדורסל.

החבורה הישראלית אמנם לא תשחק בחצי הגמר, אך תתחרה על מקומות 5-8, כאשר הגעה למקום החמישי תעלה אותה לראשונה בהיסטוריה אי פעם לאליפות העולם עד גיל 19 שתתקיים בשנה הבאה בהונגריה. יש עוד על מה לשחק ולמה לקוות.