הרב קלונסקי בחומש

למעלה מחצי שנה חלפה מאז נרצח יהודה דימנטמן הי"ד ביציאה מהישוב חומש, והמצור הצבאי וההגבלות שהטילה הממשלה על הישוב, עדיין קיימים בשטח ומקשים יום יום על חייהם של תלמידי הישיבה שממשיכים להיאחז בהר בכל מחיר.

אתמול (רביעי) הגיע הרב איסר קלונסקי, רבה של גבעת מרדכי בירושלים ומתלמידיו של הרב צבי יהודה קוק לביקור בחומש, וחיזק את תלמידי הישיבה. "כל מקום בארץ ישראל שייך לנו וצריך להיאבק עליו", אמר הרב לתלמידים. "ישיבת חומש היא דוגמה ומופת לאחיזתנו בארץ ישראל בכוח התורה. יש לנו תורה שמצווה אותנו שלא נשאיר אפילו דונם אחד מהארץ בידי אומות העולם".

הרב הוסיף והדגיש כי "החובה לאחוז בארץ ישראל היא גם בשטחי A וB. וכל ארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ועצם ההמצאה הזאת של חלוקת הארץ לחלקים היא שיגעון", אמר הרב.

הרב שוורץ בחומש
הרב שוורץ בחומש צילום: דוברות חומש

הרב שוורץ בישיבת חומש

בהמשך סיפר הרב לתלמידים כי "החיילים שמוצבים במחסום הכניסה לישוב כדי למנוע גישה למקום חייכו אלינו, הם לא הזעיפו פנים, הם מבינים אותנו. הם חפצים בישוב המקום ורוצים לעזור, רואים את זה עליהם, אבל הם משועבדים לפקודות שגויות שניתנות להם על ידי הממשלה ומשרד הביטחון. מאז ומעולם נאבקנו על גבעה וישוב עד שהוקמו, אבל יש מקומות כמו חומש שהם סמליים יותר וחשובים יותר ומשכך המאבק עליהם קשה יותר", הוסיף הרב.

הרב קלונסקי בשיעור בחומש
הרב קלונסקי בשיעור בחומש צילום: דוברות

שמואל וונדי, מנכ"ל ישיבת חומש הודה לרב: "אנו מודים לרב על החיזוק והתמיכה. בחודשים האחרונים אנו זוכים לתמיכה מקיר לקיר בתוך הציבור הישראלי, שמבין את הצורך והחשיבות בהתיישבות בכל מרחבי השומרון ובפרט בחבל הארץ האסטרטגי הזה".

"הגיע הזמן שממשלת ישראל תפנים את הנושא, ובמקום לנסות להילחם בהתיישבות בחומש ולהעניק פרס לטרור הערבי - תתמוך ותעודד את החזרה ליישובי צפון השומרון, שכיום כל בר דעת מבין שהנסיגה מהם הייתה איוולת איומה שיש לתקנה בהקדם", מסר וונדי.

בתוך כך, היום ביקר בישיבת חומש הרב חיים אביהוא שוורץ, מרבני ישיבת בית אל ומרכז הרב, מתלמידי הרצ"יה קוק, שאמר: "תדעו לכם, שהכח של עם ישראל בא מכם, אתם בסתר, אף אחד לא רואה אותכם אף אחד לא יודע מכם, וראש הישיבה שלכם הרב מנחם במסירות נפש והרב אריאל גם כן והרב שריה, אשרי כולכם, זה האנשים שאני מכיר פה, אז כולכם תבורכו מפי עליון ממש, שהקב"ה ישפיע עליכם שפע של ברכה וכל האור הגדול של הגאולה אור הגאולה שהקב"ה מזרים אותו לעם ישראל כעת".