פטיש בית משפט
פטיש בית משפט צילום: iStock

יושב ראש ועדת הבחירות של הליכוד, השופט מנחם נאמן, החליט לפסול היום (חמישי) את מועמדותו של מתמודד מחוז תל אביב, דודו לניאדו, בעקבות עתירה שהגיש יריבו למחוז, דור חרל"פ.

העתירה דרשה לפסול את מועמדותו של דודו לניאדו בפריימריז במפלגה. לניאדו, שהיה המתמודד המוביל בפריימריז של המפלגה במחוז תל אביב, נפסל עקב הסתרת מידע על עברו הפלילי, בו הורשע בפריצה לבתים ב-2011 ונשלח למעצר בית בשל תקיפת אישה.

בתגובה על פסילתו, הודיע לניאדו כי בכוונתו להילחם בהחלטה: "ועדת הבחירות פעלה בניגוד לחוק, אני מתכוון לעתור לבית המשפט - לא יעצרו אותי מלהתמודד ולנצח".

השופט נאמן, שפסל את מועמדותו של דודי לניאדו, אמר לאחר ההחלטה: "כאשר הובאה בפנינו העובדה שמר לניאדו הורשע במעשים פליליים נוספים, נראה כי עליי לסמוך ידי על רצון רוב חברי ועדת הבחירות ולהורות על פסילת מועמדותו של מר לניאדו להיות מועמד התנועה לכנסת - וכך אני מורה".

דור חרל"פ, יריבו של לניאדו ומי שעתר נגד מועמדותו, בירך על החלטת בין הדין: "תנועת הליכוד בראשות נתניהו היא המפלגה שחייבת להוביל את מדינת ישראל קדימה. אנחנו חייבים להציג לציבור הרחב בבחירות שיתקיימו בנובמבר רשימה טובה ומצוינת".