לפיד בהערכת מצב ביטחונית
לפיד בהערכת מצב ביטחונית צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

כחלק מהיערכות צה"ל ובהתאם להערכת המצב הוחלט על תגבור אוגדת עזה בכוחות נוספים לטובת הגברת המוכנות.

אוגדת עזה תוגברה בכוחות ארטילריה, הנדסה, חי"ר, שריון וכוחות מיוחדים. בשלב זה לא קיימת פקודת עוצר יציאות, אך הוקפאו יציאות לוחמים לחופשת סוף השבוע בקרב חלק מהיחידות הקרביות שנמצאות בכוננות הקפצה לדרום.

ראש הממשלה יאיר לפיד קיים היום (ה') הערכת מצב ביטחונית בקריה בת"א. בדיון דנו במצב הביטחוני בדרום ובהתפתחויות האפשריות.

ראש הממשלה אמר בתום הדיון כי "אנו מבינים ושותפים לקושי של תושבי הדרום. מה שעומד מול עינינו - שמירה על חייהם והגנה על ביטחון ישראל. סידורי הביטחון שהוחלט עליהם הם היערכות נדרשת וזמנית בלבד. לא נקבל מצב לאורך זמן שבו ארגוני הטרור ישבשו את חיי התושבים. לא נירתע מהפעלת כוח כדי להחזיר את שגרת החיים בדרום המדינה, ולא נפסיק את מדיניות המעצרים של פעילי טרור ביו"ש".

בדיון השתתפו שר הביטחון בני גנץ, היועץ לביטחון לאומי ד"ר איל חולתא, הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, ראש השב"כ רונן בר וגורמים נוספים.

מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף נמרוד אלוני, פרסם היום (חמישי) סרטון לתושבי עוטף עזה שבו אמר כי בצבא "מזהים כוונות של הג'יהאד האיסלאמי לממש פיגועים נגד תושבי העוטף וחיילי צה"ל". הוא הוסיף כי "חסימות הכבישים יימשכו ככל שיידרש. ביטחון התושבים קודם לכל".

לדבריו, "הכוחות באוגדת עזה נמצאים בימים האחרונים בכוננות גבוהה. לצד מאמצי ההגנה, אוגדת עזה קולטת כוחות לעימות אפשרי עם הג'יהאד האיסלמי, בהתאם להערכת המצב".