איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: ערוץ 7

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פרסם מתווה חדש לריצה המשותפת עם מפלגת הציונות הדתית, והציע הערב (חמישי) לשריין במקום העשירי מועמד של ''הציונות הדתית'' על המשבצת של ''עוצמה יהודית''.

לפי ההצעה, מקומות 2,5,7,9,ו-10 יהיו של עוצמה יהודית, אולם במקום העשירי יוצב איש ''הציונות הדתית'' לפי בחירתו של סמוטריץ'.

בן גביר אמר לערוץ 14 כי "ברוח פיוס של ערב תשעה באב, אני בא לכאן כדי להגיע לאיחוד והסכמה. לעוצמה יהודית יש כמיהה גדולה של קהלים גדולים שרואים בנו כבית, ואני רוצה לחבק אותם ולתת להם ייצוג: מסורתיים, פריפריה, חרדים ואפילו חילונים".

בן גביר הוסיף: "יש פער משמעותי בכוח של עוצמה יהודית בכל הסקרים שהתפרסמו, גם כשמדובר בריצה נפרדת וגם כשאני עומד בראש הרשימה המשותפת ופער גדול עוד יותר בסקרים הפנימיים שלנו, אבל בניגוד לקולות שאני שומע מהשטח, אני מוכן לעשות ויתור נוסף למען האחדות".

"לחברי בצלאל סמוטריץ' חשוב שגם חברי הכנסת המכהנים וגם סעדה יהיו בעשירייה הראשונה, ואני מוכן לקבל את זה. באתי כדי לומר שלמרות הכל, אני מוותר על החלוקה השוויונית''.

בן גביר פירט את המתווה: ''אני מוכן לשים במקום העשירי שכבר סיכמנו שהוא שלי, מועמד של 'הציונות הדתית', וככה ייכנסו לעשירייה גם חברי הכנסת המכהנים וגם סעדה. אני עושה את זה למען האחדות, כדי שתהיה כאן ממשלת ימין מלא מלא".