ראש עיריית שדרות אלון דוידי
ראש עיריית שדרות אלון דוידי צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש עיריית שדרות אלון דוידי מתייחס למתיחות בגבול עזה, לאחר שעזב בזעם מוקדם יותר היום (חמישי) פגישה של ראשי הרשויות בעוטף עם הרמטכ"ל אביב כוכבי.

"מחבלים צריך לחסל ואיומים צריך לנטרל. אזרחי מדינת ישראל ובעיקר תושבי העוטף ושדרות אינם אינם צריכים להיות בני ערובה של אף ארגון טרור, הם גיבורים שחיים בחזית בטחונית קשה למעלה משני עשורים", טען דוידי.

הוא הוסיף, "אני קורא לראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל לפגוע בארגוני הטרור ומבטיח שתקבלו מאיתנו את כל הגיבוי".

"לא יכול להיות ששלושה ימים תהיה מתיחות בעוטף עזה, כבישים סגורים, רכבות מבוטלות ועסקים מפסידים פרנסה. בד בבד אני דורש מהממשלה לאשר עוד הערב את שיפוי התושבים ובעלי העסקים על הימים הללו", סיכם.

מוקדם יותר, בתום הערכת מצב ביטחונית הוחלט שההגבלות וסגירות הכבישים באיזור עוטף עזה בעקבות הכוננות הביטחונית הגבוהה יימשכו גם מחר (שישי).

במקביל צה"ל הורה על עוצר יציאות ללוחמים בגזרה של אוגדת עזה ובנוסף, על מנת להגביר את המוכנות של האוגדה, הוחלט לתגבר אותה בכוחות ארטילריה, הנדסה, חי"ר, שיריון וכוחות מיוחדים.

בחדשות כאן דווח שבדרג המדיני סברו שההגבלות על עוטף עזה יוסרו כבר היום אבל התבדו, ולפי ההערכות הן יימשכו עוד כמה ימים.

גורמי ביטחון אומרים שאם הג'יהאד האסלאמי ינסה לבצע פיגוע - ישראל תגיב בעוצמה רבה ונבדקת האפשרות שצה"ל הוא זה שינקוט יוזמה.

בתוך כך, דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, פרסם פנייה לתושבי עזה בעקבות המתיחות הביטחונית בגבול הדרום.

"בימים האחרונים אנו עדים להתנהלות מסוכנת של ארגון הג׳האד האסלאמי שעלולה להיות לה השלכות חריפות על המצב ברצועת עזה. התנהלות זו, שמתבטאת בכוונות להוציא לפועל פיגוע נגד תושבי העוטף וכוחות צה"ל, פגעה כבר עתה בשגרת החיים של העזתים: ישראל נאלצה לסגור את המעברים בארז ובכרם שלום כדי למנוע תנועה של אנשים ורכבים בצירים אלה".

"מדובר בארגון שרווחת התושבים בעזה לא נמצאת לנגד עיניו, ובמחיר שיקולים שאין בינם ובין האינטרס העזתי דבר- הוא מאיים להביא את הרצועה פעם נוספת אל פי תהום. תושבי עזה, אל תאפשרו לחמאס לגרור אתכם להסלמה", כתב אדרעי.