המפגש
המפגש צילום: הדר הכט

מסע ההקשבה של ארגון בית הלל נמשך ונכנס ליומו השישי. הרבנים והרבניות הגיעו לכפר המרפא המיוחד, "אדמת מרפא נשית" המיועד לנשים אשר חוו פגיעות ואלימות מינית.

חברי הארגון שמעו על הקמת המקום וחשיבותו, לנוכח הפער הקיים בין צרכיהן של נפגעות במצבי משבר ובין המענים הקיימים - שאינם מתאימים ועלולים אף להחריף את המשבר. בנוסף, עסקו בחשיבותה של מנהיגות קהילתית בזיהוי ובהפניה לעזרה של הזקוקים לכך.

הרבנית שלומית פיאמנטה, חברת בית הלל סיפרה: "יום צפון של מסע מקשיבים הביא אותנו אל הגליל, אל קצב ושפה קצת אחרים. לכל אזור שאנו מגיעים אליו יש יחודיות לא רק בזהות הפרטית של האנשים שאנו פוגשים, אלא גם באוירה ובמבט על העולם. היום חשנו את קסם ההאטה הגלילי, שפתח לנו שער להקשבה חדשה. פגשנו נשים מעוררות השראה ועשייה. במרחק קטן מאוד שוכנים סיפורים שונים מאוד, ויוצרים הבדלים חדים, כועסים וכאובים. האדמה אותה אדמה, אבל מלבד האדמה גם הסיפור שאנחנו מספרים על גביה משנה את המציאות. האדמה תקשיב לכל סיפור שלנו, אנחנו צריכים לבחור סיפורים מרפאים, אופטימיים ומאמינים".

אפרת דריזין, מטפלת בכפר הטיפולי הוסיפה: "צריך לא רק לטפל בנפגעות, אלא לתקן את החברה כך שתחדל להיות מרחב שמאפשר פגיעות. רבנים ורבניות יכולים להיות חלק מהאדוות של השינוי, ולדעת שזו אחריותם להגיב למקרים שנחשפים, לתת לנפגעות ולנפגעים אמון, נירמול, זמן ובטחון".

כמו כן ביקרו חברי הארגון בבית שאן, טירת צבי ועוד שם קיימו מפגשים ייחודיים ומעגלים פתוחים עם אישים שונים כדי לקדם שיח מתוך הקשבה והכלה.