עדנה חלבני מצד ימין עם בני משפחת נתניהו ב-1996
עדנה חלבני מצד ימין עם בני משפחת נתניהו ב-1996 צילום: אבי אוחיון, לע"מ

עדנה חלבני הייתה מתאמת הביקורים במשרד ראש הממשלה במשך חמישים שנה. השבוע היא פרשה מתפקידה, ובריאיון בתוכנית "גילי ומנליס" עם גילי כהן ורונן מנליס בכאן רשת ב סיפרה על מאות הנסיעות עם ראשי ממשלת ישראל, על הנשיא האמריקני האהוב עליה ועל העצה שנתנה לראש הממשלה נפתלי בנט - עצה, שבמידה מסוימת, חזתה את סיום כהונתו.

"מאוד מאוד אהבתי את בוש הבן", אמרה חלבני בתשובה לשאלה מי הנשיא האמריקני האהוב עליה מבין אלו שפגשה. ביום הראשון לביקורו הראשון של הנשיא ג'ורג בוש בישראל מאז כניסתו לבית הלבן, נולד לחלבני נכד ראשון. "אני בבית הממשלה עם אולמרט ומודיעים לי שבתי בבית חולים. אמרו לי תלכי, אבל אני לא הסכמתי", סיפרה.

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, המשיכה חלבני לספר, אמר לבוש שנולד לה נכד ראשון ובוש חיבק אותה וכתב לה איגרת ברכה. "לימים, בסוף הקדנציה של בוש, נסענו לבית הלבן להיפרד", שיחזרה ואמרה כי ישבה בחדר ההמתנה בזמן שהנשיא ואולמרט ניהלו פגישה בחדר הסגלגל. "ואז יוצא ראש פרוטוקול וקורא לי - נבהלתי נורא. חשבתי שקרה משהו". כשנכנסה לחדר, סיפרה חלבני, "עומד הנשיא בוש ופותח את ידיו, מחבק אותי ונותן לי נשיקה בראש. אולמרט היה המום".

אחרי כן סיפרה מתאמת הביקורים האגדית במשרד ראש הממשלה על הימים הראשונים של בנט בלשכה. "הוא אמר לי - 'תכיני לי נייר עם עצות, רעיונות ומסקנות על איך אני יכול להיות ראש ממשלה יותר טוב', סיפרה. הכנתי לו נייר של חמישה עמודים. הדבר הראשון שכתבתי - ראש ממשלה חייב לבדוק מי האנשים בכוורת שלו. ראש ממשלה צריך שקט, הוא לא יכול להיכנס לכל התככים והמזימות. לא קורה שום דבר אם מביאים אנשים אחרים", אמרה חלבני.

עם אולמרט וסגן נשיא ארה"ב בוושינגטון
עם אולמרט וסגן נשיא ארה"ב בוושינגטון צילום: אבי אוחיון, לע''מ