אלי אבידר
אלי אבידר צילום: יוני קמפינסקי

תנועת "ישראל חופשית" פנתה במכתב לח''כ אלי אבידר בדרישה לשנות את שמה של מפלגתו החדשה - "ישראל חופשית".

במכתב שנשלח לאבידר מטעם באי כוחה של "ישראל חופשית" מתוארת התכתבות בין אבידר למנכ''ל התנועה אורי קידר במסגרתה הבטיח אבידר ששם המפלגה הסופי יהיה שונה משמה של תנועת "ישראל חופשית" הפועלת בציבור כבר משנת 2009.

על אף הבטחה זו, יצא אבידר לתקשורת עם השם ''ישראל חופשית'', פעולה אשר לטענת עורכי הדין של התנועה נעשתה בניגוד לחוק המפלגות שאוסר על רישום מפלגה בשם אשר עלול להטעות את הציבור.

הלכה למעשה, אומרים בתנועה, "אבידר כבר מטעה את הציבור ויצא לתקשורת בשמה של המפלגה החדשה, אך יחד עם זאת ועל אף העשייה התקשורתית, מסתבר כי אבידר טרם רשם את המפלגה ברשם המפלגות".

המכתב מסתיים בדרישה: ''אנו דורשים כי תימנע מרישום שמה של מפלגתך בשם זה וכי תפרסם בכלי התקשורת הבהרה ביחס לכך".

מוקדם יותר השבוע סיפר אבידר לחדשות 12 על מטרת המפלגה החדשה שהקים: "המפלגה שלנו תנסה להוציא את אותם מנדט וחצי – שני מנדטים, שאומרים שהם בחיים לא יצביעו למפלגות של גוש השינוי, כי הם לא עמדו בהבטחות שלהם. האנשים האלה היו שנה וחצי ברחובות במחאה, רצו לראות את חוק נאשם בפלילים, ועדת חקירה לצוללות, חוק הגבלת קדנציות ושקיפות בכל התהליך השלטוני. אף אחת מהמפלגות האלה לא יכולה להיות רלוונטית עבור המפלגות האלה. אנחנו צריכים לדאוג שהם יצביעו, כי אם הם לא יצביעו, הגוש שלנו לא ירכיב ממשלה", אמר אבידר.

הוא הצהיר שמחנה המרכז והשמאל יהיה חייב כדי להקים ממשלה להישען על הרשימה המשותפת. "הציבור זכאי שיגידו לו את האמת ואני אומר את זה בצורה הברורה ביותר – אנחנו חייבים להסתמך על הרשימה המשותפת גם אם יש לנו 61 חברי כנסת בלעדיהם. אנחנו חייבים כי אין דבר כזה ממשלה עם 61 ח"כים שתחזיק לאורך זמן. חייבים להסתמך עליהם. כל אלה שמספרים סיפורים לציבור על 'ממלכתי', 'ציוני', 'מרכזי', אלה שטויות, הציבור זכאי שיגידו לו את האמת".

"כל המפלגות שמדברות על ימין ממלכתי יישבו עם נתניהו ככה, יישבו איתו אחרת, כן יישבו איתו, לא יישבו איתו. אם מישהו רוצה להיות פה ראש ממשלה, צריך להגיד לציבור את האמת. והציבור הזה זכאי לאמת הזו כי הוא לא מאמין לנו, לפוליטיקאים. והדבר שצריך להגיד – אין סיכוי להקים ממשלה שלא תסתמך על המשותפת כיוון שהחרדים בחרו צד ואי אפשר להזיז אותם מהעמדה הזאת. לא יעזרו כל הסיפורים של אותן מפלגות שמספרות שאחרי הבחירות הן יצליחו להביא את המפלגות החרדיות. המפלגות החרדיות יבואו אך ורק כשנתניהו יפרוש לעסקת טיעון או יפרוש, נקודה", הוסיף.

לשאלה האם יהיה מוכן למיזוג עם מפלגה קיימת ענה אבידר, "אנחנו נעשה את הכול כדי לא להפסיד קולות אבל אני אומר שוב פעם, גם בסקרים שאנחנו רואים כאשר אני הולך עם מפלגה אחרת אני מביא מנדט, אבל חלק מהקולות שהיו הולכים איתי באופן רגיל לא יצביעו. אלה שלא עמדו במילה שלהם, שצילמו סרטונים לפני הבחירות האחרונות ואמרו שבתוך שלושה חודשים הם יעבירו את חוק נאשם בפלילים ולא עשו שום דבר, דחו את זה ומרחו את זה ושיקרו את הציבור שלהם, אלה הם ששרפו את האמון של הבוחרים. מה שאנחנו נעשה – אנחנו נגרום למנדט וחצי עד שניים של אנשים שאומרים היום 'לא הולך להצביע לשום מפלגה כזאת' מכיוון שהם לא עמדו במילה שלהם".