יוביל לרפורמות חשובות?
יוביל לרפורמות חשובות? צילום: iStock

הפוני פטריק נבחר לאחרונה בניצחון מוחץ לעמוד בראש הכפר קוקינגטון באנגליה, אך רק השבוע החלו הצרות האמיתיות שלו. עתירה נגד ראש הכפר קבעה כי הוא לא יוכל יותר לבקר בפאב השכונתי ועוררה כעס בקרב הקהילה המקומית.

הכל התחיל לפני מספר חודשים כאשר ראש הכפר הקודם נפטר, והתושבים החליטו להריץ במקומו את הפוני האהוב של הכפר פטריק. פטריק הוא פוני טיפולי שמסייע רגשית בקבוצות טיפוליות בכפר וגם מוכר בפאב המקומי בזכות יכולת שתיית הבירה שלו.

פטריק רץ לבחירות בתור מתמודד יחיד וניצח בניצחון מוחץ את הדרך לבית הנבחרים, עם מאתיים קולות. בראיון לאחר הבחירות, אנדרו בארון התראיין בשם פטריק וסיפר כי הם מקווים שאנשים יקשרו בין הכפר לבין פטריק זה יגרום להם לבוא ולבקר במקום.

אמנם, השבוע, חודש אחרי שנבחר, נתקל לראשונה פטריק בקשיים בירוקרטיים לאחר שתלונה הוגשה לעירייה על השהות שלו בפאב המקומי. בתלונה נמסר כי לפאב אין אישורים מתאימים להחזיק סוסים וכי ראש הכפר לא יוכל להיכנס למקום עד שהמקום יעמוד בתקנות הנדרשות. בעקבות התלונה, המועצה החליטה לאסור באופן זמני על פטריק להיכנס לפאב.

ההחלטה עוררה כעס בקרב התושבים ובייחוד אצל בעליו של פטריק הפוני שטען כי פטריק מסייע להמון אנשים בקהילה ולא ייתכן לאסור עליו להגיע לפאב המקומי. המהומה הגיעה אף לפוליטיקאי המקומי קווין פוסטר שאמר בראיון לוושינגטון פוסט כי הוא "המום" מתגובת המועצה. פוסטר שגם השתתף בהשבעתו של פטריק לראשות הכפר, אמר כי בחירתו של פטריק נועדה להיות דרך קלילה והומוריסטית לקידום הכפר וכי הוא לא מבין את ההתנגדות הבירוקרטית שהדבר הוליד.

פטריק הוא לא החיה הראשונה שנבחרה לתפקיד. כך למשל הכלב דיוק נבחר לראשות הכפר קורמורנט שבמניסוטה לאחר שגבר גם על מספר מתמודדים אנושיים לתפקיד. מלבדו, גם החתול סטאבס כיהן בראשות טלקיטנה באלסקה למשך 15 שנה ופרש רק כאשר נפטר מזקנה טובה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!