חרדי קורא עיתון
חרדי קורא עיתון צילום: Corinna Kern/Flash90

השבוע עבר המגזר החרדי טלטלה עם פטירתו של מנהיג העדה החרדית הרב יצחק טוביה וייס ששימש בתפקיד גאב"ד (גאון אב בית דין) ירושלים.

כמובן שהפטירה השפיעה על עיתוני סוף השבוע של המגזר שסיקרו בכותרת ראשית ובהרחבה את קורות חייו של הרב.

במגזין של עיתון 'משפחה' בחרו בתמונה מיוחדת של הרב ובכותרת קצת שנונה "בטוב ירושלים" עם הגרפיקה של הכשרות המוכרת והידועה של בד"צ העדה החרדית.

במגזין מובא שיחה של הערוך אריה ארליך עם הרב זצ"ל לפני מספר שנים אז זכה העורך להיכנס לקודש ולשוחח עם הרב ולפרסם את הדברים בעיתון - דבר שהיה חריג מצדו של הרב.

את המגזין של 'בקהילה' פותחת כותרת מצמררת: "כשריפת בית אלוקינו" עם תמונה של הרב במבט חודר. בכתבה מובאים מקורביו של הרב שמספרים על חייו מאז ברח מהנאצים ועד לרבנות העיר ירושלים.

במוספי החדשות, שני העיתונים המובילים בחרו באותו סגנון תמונה ונושא: המחלוקת בין גפני לראש האופוזיציה בנימין נתניהו.

ב'בקהילה' בחרו בסיקור האמירות של גפני ונתניהו על האופציות הקיימות לאחר הבחירות. הכותרת שנבחרה היא: "הילכו שנים יחדיו", ברקע של נתניהו מפנה גב לגפני.

ב'משפחה' בחרו בתמונה של השניים מחוייכים בפגישתם השבוע. "נתניהו במסר לגדולי התורה", צועקת הכותרת. בהמשך מובאים ציטוטים מתוך "שיחת הפיוס" בין גפני לנתניהו.

נושא נוסף שסוקר בשני העיתונים: הרפורמות השונות. ב'בקהילה' בחרו לסקר את הניצחון בבג"צ על הרפורמה במספרים הכשרים, לעומת ב'משפחה' שבחרו לסקר את הרפורמה בתחבורה - "רפורמה ורע לה".