העבודות של הנוער לפני ההרס
העבודות של הנוער לפני ההרס צילום: חאן לבונה

בני נוער ממעלה לבונה הגיעו אתמול (חמישי) לנקות את בריכת המעיין באתר 'חאן לבונה' ליד היישוב מעלה לבונה. למקום הגיעו ערבים ותקפו אותם באלימות. כוחות צבא שהגיעו למקום הכריזו עליו שטח צבאי סגור.

הבוקר הגיעו למקום תושבי מעלה לבונה והזדעזעו לראות את ההרס שזרעו הפורעים הערבים במקום במהלך הלילה. הם חיבלו והשחיתו את בריכת המעיין, קירות הבריכה נותצו ובטון כבד וברזל הושלך לתוך הבריכה.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ הגיב: "היהודים בונים ומטפחים והערבים משחיתים. המעשה הברברי של הערבים מראה שגם הם מבינים שהארץ לא שייכת להם. הנחישות של תושבי מעלה לבונה והאזור והנוכחות המסורה שלהם בשנים האחרונות באתר תנצח. כשמדינת ישראל מגלה יד רכה ומכילה כלפי הפורעים היא מעודדת אותם ונוטעת בהם תקווה. אסור לזה לקרות. המקום ילך ויתפתח".

ממזכירות מעלה לבונה נמסר: "אנחנו גאים בנוער שלנו שמגלה אכפתיות ומעורבות ויורד מידי יום לנקות ולתחזק את האתר התיירותי ההיסטורי. לצערנו המתקפה של הפורעים לא נהדפה כפי שצריך על ידי הצבא והפורעים חזרו בלילה והשחיתו את המקום. נמשיך ליישב את המקום. אנחנו קוראים לרשויות להתעשת ולהפעיל צווי הרחקה כנגד הפוגעים ולהציב שמירה צה"לית קבועה".

ההרס במקום
ההרס במקום צילום: חאן לבונה