כוחות צה"ל
כוחות צה"ל IDF spokesperson

בערוצי טלגרם פלסטיניים דווח, כי השעות הקרובות יהיו "מכריעות" וכי יחידות בלוני הנפץ ברצועת עזה הודיעו על מצב של כוננות ומוכנות מיידית לפעולה תחת פיקוד ארגוני המאבק.

בהודעת מטעם יחידות בלוני הנפץ נאמר: "אנו מסוגלים לשנות את משוואת המצור אשר כופה עלינו האויב, ואנו מסוגלים תוך שש שעות בלבד להפוך את עוטף עזה לסיוט. כבר הודענו לאויב ולתושבי העוטף, שכאשר אנו אומרים ומאיימים אנו מבצעים ושורפים".

ארגון הג'יהאד האסלאמי ממשיך לאיים בפעולת תגמול על מעצרו בידי צה"ל של השייח' בסאם אל-סעדי מנהיג הארגון בשומרון. באחד המסרים בעברית הוצגה תמונה של רקטות ולצידה הכיתוב: "המוות בוודאי יבוא אליך".

במסר אחר התגאה הג'יהאד האסלאמי בהשלכות האיומים על המצב הביטחוני בעוטף עזה. "עם החלטת גדודי אל-קודס (הזרוע הצבאית/ טרור של ה'יהאד האסלאמי) אסור לנוע בהתנחלויות עזה", נכתב בכרזה אחרת.

ובתוך כך, חבר הכנסת עופר כסיף (חד"ש, הרשימה המשותפת) מאשים את ממשלת ישראל ומערכת הביטחון במשבר הנוכחי. בציוץ בטוויטר כתב כסיף: "אחרי חודשים של פלישות רצחניות לערים הפלסטיניות, החליטו שלטונות הכיבוש שחירחורי המלחמה לא מספיקים וחטפו את שייח' באסם א-סעדי ושיסו בו כלבי תקיפה".

כסיף כינה את ההנהגה הישראלית: "אידיוטים צמאי דם וקצרי רואי" בהוסיפו: "ועכשיו עוד הכובש התוקפן מזהיר את הפלסטינים מתוקפנות. מתי לשם שינוי הממשלה תבחר בשלום ולא בעוד שפיכות דמים?"